Mediacja jako alternatywna metoda rozwiązywania sporów – jedenasty odcinek filmów edukacyjnych KIRP dla młodzieży

W kolejnym odcinku prawniczych filmów edukacyjnych Krajowej Izby Radców Prawnych przybliżamy zagadnienie mediacji, jako jednej z alternatywnych metod rozwiązywania sporów. R. pr. Anna Pacanowska oraz r. pr. Aleksandra Hojnowska-Orłowska z Okręgowej Izby Radców Prawnych w Kielcach wyjaśniają, czym jest mediacja, kto to są mediator i mediator rówieśniczy, jakie są zasady i cele prowadzenia mediacji oraz jakie są korzyści wynikające z wyboru tej metody.

Co to jest szkolny regulamin mediacji i czy mediacje mogą poprawić relacje rówieśnicze? Co to są e-mediacje, czy ugoda ma takie samo znaczenie jak wyrok sądu i co to są klauzule mediacyjne? Profesjonalnych odpowiedzi na wszystkie te pytania udzielają Panie Mecenas, aktywne mediatorki, zachęcając do skorzystania z tej formy rozwiązywania różnych konfliktów.

Polecamy również pozostałe odcinki z serii edukacyjnych filmów dla dzieci i młodzieży. Można je znaleźć w specjalnie dedykowanej zakładce na stronie internetowej:  https://kirp.pl/edukacja-prawna/filmy-edukacyjny/ oraz mediach społecznościowych KIRP.

 

Zobacz także