Nowy numer dwumiesięcznika „Radca Prawny”

Zapraszamy do lektury styczniowo-lutowego numeru „Radcy Prawnego”. Opisujemy w nim wchodzące w życie zmiany w przepisach samorządowych, ważne i oczekiwane projekty KIRP, które będą realizowane w 2023 r., a także najważniejsze zmiany w prawie.

Jednym z nowych projektów samorządowych jest wielokrotnie omawiany na forum Krajowej Rady Radców Prawnych rebranding KIRP. To duże wyzwanie polegające na stworzeniu strategii naszej marki, a właściwie marek – instytucjonalnej KIRP i środowiskowej, zawodowej marki radców prawnych. Wiąże się to z opracowaniem katalogu wartości i cech, które chcemy komunikować i które finalnie znajdą odzwierciedlenie w znaku graficznym. O rozpoczętym procesie rebrandingu informujemy w Aktualnościach KIRP.

W najnowszym numerze zachęcamy także do skorzystania ze stale wzbogacanej oferty szkoleniowej na poziomie krajowym, oraz do korzystania z nowej platformy e-kirp.pl, która w znaczący sposób może ułatwić radcom prawnym zdobycie 40 punktów w kończącym się w tym roku cyklu szkoleniowym. Opowiada o tym na naszych łamach Andrzej Domański, przewodniczący Komisji Doskonalenia Zawodowego KRRP.

Nowy rok to także wejście w życie zmian w Kodeksie Etyki Radcy Prawnego i Regulaminie wykonywania zawodu. Wprowadzone zapisy są istotne z punktu widzenia zmieniających się warunków rynkowych, w jakich wykonujemy zawód. Dlatego szczegółowo je analizujemy w temacie numeru.

A w dalszej części tego wydania bierzemy pod lupę także delikty dyscyplinarne popełniane w sferze nieodpłatnej pomocy prawnej, omawiamy zmiany w Kodeksie karnym oraz przepisy powołujące fundację rodzinną, a jako że nastał czas rozliczeń podatku – doradzamy, z jakich ulg można skorzystać za 2022 r.

Tradycyjnie też przyglądamy się nowym technologiom. Tym razem polecamy narzędzia sztucznej inteligencji, jakie mogą być przydatne w pracy radcy prawnego. Czy trzeba się ich bać? Nie! Traktować jako usprawnienie.

Dla wytchnienia od tematów zawodowych polecamy podróż w czasie i przegląd strojów karnawałowych dla dzieci w XIX w. Może znajdziecie w nich Państwo inspirację na przedszkolny bal karnawałowy dla swoich pociech.

Najnowszy numer „Radcy Prawnego” można znaleźć tutaj.

Zobacz także