Najnowszy numer dwumiesięcznika „Radca Prawny” już dostępny!

Zapraszamy do lektury marcowo-kwietniowego numeru „Radcy Prawnego”, w którym  opisujemy działalność Ośrodka Badań, Studiów i Legislacji KRRP i zapowiadamy planowane zmiany formy działania tej agendy. Będą one odpowiedzią na aktualne wyzwania społeczne, polityczne i samorządowe, jakie stoją przed Ośrodkiem. O celach strategicznych OBSiL na najbliższe miesiące opowiada na łamach „Radcy” Kierownik OBSiL, prof. dr hab. Rafał Stankiewicz.

W wiosennym numerze można znaleźć także informacje o nowych, realizowanych już oraz planowanych, projektach samorządowych. Jednym z nich jest kolejna odsłona podcastów „Prawie Prawniczo, czyli radcowie prawni o…”, promujących w nowoczesnej i przystępnej formie zawód radcy prawnego i jego usługi. Nowe odcinki publikowane są na platformach streamingowych, a w wersji wideo na kanale YouTube KIRP. Warto oglądać i udostępniać.

To jednak dopiero przygrywka do kampanii promocji. Zakrojona na szeroką skalę akcja promująca zawód radcy prawnego poprzez wyszukiwarkę szukajradcy.pl planowana jest w telewizji, radiu, internecie i pociągach dalekobieżnych, o czym dyskutowano na początku marca na posiedzeniu Krajowej Rady Radców Prawnych w Warszawie.

Nie mniej ważnym projektem jest rebranding samorządu. O tym, jak istotna dla postrzegania radców prawnych jako gwaranta wiarygodności i rzetelności, jest spójna identyfikacja wizualna, można przeczytać w artykule poświęconym audytowi wizerunkowemu dotychczasowego znaku KIRP.

W dalszej części numeru bierzemy pod lupę nowelizację Kodeksu pracy i przepisów zaostrzających kary dla kierowców, a także planowane zmiany w prawie spadkowym i przepisach o testamentach szczególnych. Omawiamy ponadto wprowadzone od 1 stycznia br. zmiany Kodeksu Etyki Radcy Prawnego w części dotyczącej rozliczeń radcy prawnego z klientem i doradzamy, co radca prawny powinien zawrzeć w umowie z influencerem.

Z kolei w internetowym dodatku dla aplikantów analizujemy wyniki egzaminów na aplikacje prawnicze i opisujemy zasadę lojalności zawartą w Kodeksie Radcy Prawnego.

Najnowszy numer można znaleźć tutaj.

Zobacz także