Nowy numer dwumiesięcznika „Radca Prawny”

Zapraszamy do lektury majowo-czerwcowego numeru „Radcy Prawnego”. Opisujemy w nim m.in. prowadzone przez KIRP akcje mające na celu promocję zawodu radcy prawnego – tegoroczną kampanię w mediach, drugą serię podcastów „Prawie Prawniczo, czyli radcowie prawni o…” oraz organizowane na uczelniach w całej Polsce wydarzenie „Tydzień akademicki – zostań radcą prawnym”. O tych i kolejnych planowanych przedsięwzięciach promocyjnych opowiada na łamach dwumiesięcznika również r. pr. Marta Kruk, przewodnicząca Komisji Promocji Zawodu KRRP. W numerze przeczytać można ponadto o ustawie o fundacji rodzinnej, reformie Kodeksu postępowania cywilnego czy planowanych zmianach w ordynacji podatkowej. Doradzamy też, jak stworzyć na LinkedIn wizerunek profesjonalisty i pozyskać klientów, a także przyglądamy się regulacjom prawnym, którym podlega sztuczna inteligencja.

W tym wydaniu z dumą prezentujemy także laureatów jubileuszowej, 15. edycji konkursu „Kryształowe Serce Radcy Prawnego”, którzy 2 czerwca na uroczystej gali odebrali statuetki. Laureatom oraz nominowanym redakcja „Radcy Prawnego” serdecznie gratuluje wyróżnień. Każda z tych osób fantastycznie promuje w społeczeństwie zawód radcy prawnego!

A o tym, jak ważne, również dla właściwego postrzegania zawodu radcy prawnego, są takie cechy jak koleżeńskość, lojalność i wzajemny szacunek, pisze w temacie numeru Jan Łoziński, wieloletni członek Krajowej Rady Radców Prawnych, budujący samorząd od jego początku. Warto zastanowić się nad słowami Autora, w których przypomina, że „w łonie samorządu debaty i spory trwały od jego zarania. Jednakże najbardziej emocjonalne debaty i wystąpienia oraz polemiczne głosy nigdy nie doprowadzały do przerodzenia się w osobiste animozje bądź wykluczenia towarzyskie. Musimy dbać o to, aby obecne nasze debaty i dyskusje były wolne od takiego niepożądanego zachowania”. To niezwykle istotne zwłaszcza w kontekście aktualnej sytuacji w Polsce – identyfikować nas powinny nie spory wewnętrzne, lecz wspólne stanowisko w dyskusji na temat przywrócenia praworządności w Polsce. Będziemy o tym dyskutować na organizowanym przez samorząd radcowski wspólnie z adwokatami, sędziami SSP „Iustitia” i prokuratorami ze stowarzyszenia „Lex super omnia” Kongresie Prawników Polskich, który 24 czerwca odbędzie się w Gdańsku. Zapraszamy Państwa do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Z kolei w internetowym dodatku dla aplikantów analizujemy wyniki egzaminu radcowskiego 2023 i opisujemy zadania egzaminacyjne.

Najnowszy numer można znaleźć tutaj.

Zobacz także