Obchody 40-lecia samorządu radcowskiego w OIRP w Kielcach

Odznaczenia „Zasłużony dla Samorządu Radców Prawnych” odebrali z rąk Wiceprezesów KRRP Ewy Gryc-Zerych, Ryszarda Ostrowskiego oraz Dziekana Rady OIRP Andrzeja Głogowskiego szczególnie zaangażowani w działania na rzecz samorządu radcowie prawni izby kieleckiej oraz pracownicy biura izby. Uroczyste obchody 40-lecia samorządu Okręgowej Izby Radców Prawnych w Kielcach odbyły się 25 czerwca br.

Gospodarzem wydarzenia był Dziekan Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Kielcach Andrzej Głogowski, który otworzył obchody jubileuszu, a następnie powitał przybyłych do gmachu Filharmonii Świętokrzyskiej członków samorządu i zaproszonych gości. Krajową Radę Radców Prawnych reprezentowali Wiceprezesi –  r.pr. Ewa Gryc-Zerych, r.pr. Ryszard Ostrowski i r.pr. Michał Korwek, Sekretarz KRRP r.pr. Agnieszka Gajewska-Zabój oraz r.pr. Michał Rościszewski – Dziekan Rady OIRP w Bydgoszczy.

– Szczególne podziękowania za dotychczasową pracę składam na ręce Pana Dziekana, Prezydium Rady, sędziów, rzeczników, członków komisji. Dziękuję również osobom zaangażowanym w pracę organów krajowych. Sukces izby czy Dziekana nie jest sukcesem jednej osoby. To suma działań wielu osób, często niewidocznych w pierwszych rzędach. Tym osobom należy się szczególna wdzięczność – powiedziała Wiceprezes KRRP Ewa Gryc-Zerych. – Ci, którzy nie działali w samorządzie, nie wiedzą, jak ciężka jest to praca i jak często odbywa się kosztem własnego wolnego czasu, rodziny czy znajomych. 40 lat to liczba znamienna, z jednej strony niesie za sobą duży bagaż doświadczeń, a z drugiej wciąż motywuje do działania i realizacji nowych pomysłów. Ponoć prawdziwe życie zaczyna się po 40-tce – a to oznacza, że wszystko, co najlepsze na drodze samorządowej jest wciąż jeszcze przed nami. W tej drodze życzę państwu sukcesów, nie tylko tych zawodowych i osobistych, ale przede wszystkim spełnienia samorządowego, tak abyście mogli z dumą powiedzieć, że jesteście członkami największego, ale także zdaniem wielu najlepszego samorządu prawniczego w Polsce – dodała Wiceprezes.

W wydarzeniu wziął udział marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, przedstawiciel Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, Dziekan Rady ORA w Kielcach Jerzy Zięba oraz przedstawiciel aplikantów radcowskich. Goście w swoich wystąpieniach wysoko ocenili pracę radców prawnych wyróżniającą się zachowaniem najwyższych standardów etyki oraz wysoką jakością. Z ich ust padły cieple słowa na temat samorządu oraz gratulacje i życzenia dalszego rozwoju.

Na zakończenie oficjalnej części obchodów Wiceprezesi Ewa Gryc-Zerych i Ryszard Ostrowski oraz Dziekan Andrzej Głogowski wręczyli odznaczenia „Zasłużony dla Samorządu Radców Prawnych” szczególnie wyróżniającym się w działaniach na rzecz samorządu radcom prawnym oraz pracownikom izby.

 

Zobacz także