Ogłaszamy oficjalne rozpoczęcie głosowania internautów na radcę prawnego o kryształowym sercu!

XVI edycja Konkursu „Kryształowe Serce Radcy Prawnego” wkroczyła w kolejny etap. Od dziś można głosować na radców prawnych i aplikantów radcowskich, którzy ubiegają się o jedno z najważniejszych wyróżnień przyznawanych przez samorząd radcowski. Głosowanie rozpoczęło się wraz z publikacją sylwetek 26 kandydatów na stronie www.krysztaloweserce.kirp.pl Serdecznie zapraszamy do oddawania głosów.

Nominowani są nie tylko profesjonalnymi prawnikami, lecz także osobami o wielkim sercu, które bezinteresownie pomagają innym. To wyjątkowi ludzie, którzy poświęcają swój cenny czas i energię, służąc wiedzą i doświadczeniem, a dobro swoich klientów stawiają ponad wszystko. Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach.

Kategoria „Wyróżniająca działalność społeczna oraz bezinteresowna pomoc”

Kapituła konkursowa, w skład której wchodzą radcowie prawni i członkowie Krajowej Rady Radców Prawnych, wybierze 9 laureatów, którzy otrzymają honorowy tytuł „Kryształowe Serce Radcy Prawnego”.

Kategoria „Nagroda Internautów”

Laureat tej kategorii zostanie wybrany przez publiczność w drodze głosowania online, które potrwa od 24 maja do 6 czerwca do godziny 24:00 na stronie www.krysztaloweserce.kirp.pl.

Konkurs „Kryształowe Serce Radcy Prawnego” jest wydarzeniem cyklicznym, które Krajowa Rada Radców Prawnych organizuje co roku. Każda edycja jest źródłem wielu inspirujących postaw i działań pro bono radców prawnych i aplikantów radcowskich. Konkurs został stworzony w celu realizacji idei nagradzania tych radców prawnych i aplikantów radcowskich, których wyjątkowa praca i bezinteresowna pomoc została dostrzeżona przez innych. Laureatem Konkursu może zostać osoba, która swoją postawą, pracą i aktywnością w działaniach pro bono wyróżnia się na tle innych. Regulamin konkursu szczegółowo określa obszary, w których powinna działać nagrodzona osoba. Są to m.in. nieodpłatna pomoc prawna, działalność społeczna i dobroczynna, programy edukacyjne, szkoleniowe oraz działalność popularyzująca i rozwijająca nieodpłatną pomoc prawną. Ponadto taka osoba powinna cieszyć się szczególnie dobrą opinią społeczności lokalnej, w której zamieszkuje i wykonuje zawód.

Uroczyste ogłoszenie Laureatów odbędzie się podczas wieczornej Gali dnia 14 czerwca 2024 r. w Warszawie, podczas posiedzenia Krajowej Rady Radców Prawnych.

Wszelkie informacje na temat osób nominowanych oraz regulaminu znajdują się na stronie www.krysztaloweserce.kirp.pl.

Zapraszamy do udziału w głosowaniu i wspierania tych, którzy tworzą lepszy świat poprzez swoją pracę i zaangażowanie.

 

Zobacz także