Ogólnopolski Zjazd Dziekanów Wydziałów Prawa w Katowicach

W dniach 5-7 czerwca w  Katowicach odbywał się Ogólnopolski Zjazd Dziekanów Wydziałów Prawa. 27 dziekanów wydziałów prawnych uczelni z całego kraju wzięło udział w panelach dyskusyjnych i wydarzeniach towarzyszących.  Krajowa Izba Radców Prawnych objęła patronatem Ogólnopolski Zjazd Dziekanów Wydziałów Prawa.

Zjazd Dziekanów Wydziałów Prawa to cykliczna konferencja, na którą zapraszani są dziekani i prodziekani polskich akademickich szkół wyższych. Jest to najbardziej prestiżowe i opiniotwórcze wydarzenie, które jednoczy osoby odpowiedzialne za kształcenie polskich prawników.

Drugiego dnia konferencji w ramach prezentacji „Radca prawny – prezentacja ścieżki kariery” prezes KRRP Włodzimierz Chróścik omawiał możliwości rozwoju zawodowego w ramach aplikacji radcowskiej. Jednym z punktów programu była także debata „Wyprzedzić technologię. Czy/Jak AI zmieni programy studiów lub szkoleń aplikacji prawniczych” z udziałem r.pr. Agnieszki Gajewskiej-Zabój, Sekretarz KRRP.

W wydarzeniu uczestniczyli również przedstawiciele OIRP Katowice: r.pr. prof. Grzegorz Łaszczyca, r.pr. dr Katarzyna Palka-Bartoszek oraz Wiceprezes KRRP r.pr. Ryszard Ostrowski.

 

Zobacz także