Ogólnopolskie Mistrzostwach Radców Prawnych i Aplikantów w Tenisie

Już po raz trzynasty…

… jak co roku spotkali się entuzjaści tenisa w Sopocie na kortach Sopockiego Klubu Tenisowego, by wziąć udział w kolejnej edycji Ogólnopolskich Mistrzostwach Radców Prawnych i Aplikantów w Tenisie, które odbyły się w dniach 21-23 sierpnia 2014 r.
Mistrzostwa rozpoczął oficjalnie Prezes Krajowej Rady Radców Prawnych Mec. Dariusz Sałajewski w dniu 21 sierpnia 2014 r. o godz. 10:00 na korcie centralnym SKT. Uczestniczyło w nim 104 osoby.
W tym roku, pogoda wyjątkowo rozpieściła uczestników, gdyż słońce towarzyszyło całemu turniejowi.
Dzięki staraniom dyrektora turnieju – radcy prawnego Tomasza Nawrota, sędziego Pana Tomasza Krużyckiego mistrzostwa przebiegły bez zakłóceń.

A wyniki zmagań na 10 kortach przedstawiają się następująco:

PANOWIE OPEN

II MIEJSCE – Maciej Gacoń
I MIEJSCE – Paweł Bilicki

PANOWIE 36-45

II MIEJSCE  – Rafał Kryciński
I MIEJSCE – Paweł Tyniec

PANOWIE 46-55

II MIEJSCE – Piotr Zarzecki
I MIEJSCE – Piotr Ligus

PANOWIE 56+

II MIEJSCE – Bernard Szliep
I MIEJSCE – Marek Bołkowski

GOSCIE

II MIEJSCE – Lucjan Leśniak
I MIEJSCE – Dariusz Gajewski

PANIE OPEN

II MIEJSCE – Monika Rajska
I MIEJSCE – Joanna Neumann de Spallart

PANIE GRA PODWÓJNA

II MIEJSCE – Joanna Neumann de Spallart, Joanna Olszówka-Zarzecka
I MIEJSCE – Dorota Chrabota, Monika Rajska

MIXT

II MIEJSCE – Monika Rajska, Michał Radziejewski
I MIEJSCE – Joanna Olszówka-Zarzecka, Piotr Zarzecki

GRA PODWÓJNA PANÓW

II MIEJSCE – Marek Bołkowski, Jarosław Urbanowicz
I MIEJSCE – Bartosz Paczesny, Romuald Pitkowski

 

Nagroda dla zawodników fair-play za profesjonalne podejście do zawodów, punktualność i pozytywne motywowanie zawodniczek i zawodników przypadła Panu Jarosławowi Urbanowiczowi.

Zwycięzcy zostali dodatkowo ufundowanymi przez Krajową Radę Radców Prawnych pucharami, które wręczyli członkowie Prezydium Krajowej Rady Radców Prawnych, przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Gdańsku albumami, które wręczył Dziekan Rady radca prawny Pan Jerzy Mosek, ufundowanymi przez Wydawnictwo C.H.Beck programami i książkami, które wręczyli Panowie Marcin Guza i Andrzej Jaśkiewicz oraz  książkami ufundowanymi przez Wydawnictwo Wolters Kluwer, które wręczył Pan Dariusz Sionkowski

       

Dodatkowo wyróżnienia otrzymali:

GDANSK

Aleksandra Kubiś – najlepsza tenisistka z OIRP w Gdańsku
Bartosz Paczesny – najlepszy tenisista OIRP w Gdańsku
Nagrodę wręczał Dziekan Rady OIRP w Gdańsku Pan Jerzy Mosek

OLSZTYN

Janusz Mierzejewski – najlepszy tenisista w OIRP w Olsztynie
Nagrodę wręczał Dziekan Rady OIRP w Olsztynie Pan Michał Korwek

WARSZAWA

Joanna Neumann de Spallart – najlepsza tenisistka w OIRP w Warszawie
Paweł Tyniec – najlepszy tenisista w OIRP w Warszawie
Nagrodę wręczał Dziekan Rady OIRP w Warszawie Pan Włodzimierz Chróścik

MISS i MISTER FOTO TURNIEJÓW

Joanna Olszówka-Zarzecka
Piotr Zarzecki
Nagrodę wręczał Dyrektor Turnieju Pan Tomasz Nawrot

Wszystkim zwycięzcom należą się serdeczne gratulacje.
W tym miejscu za hojność sponsoringu należy podziękować wspomnianym wyżej Sponsorom, którzy już tradycyjnie towarzyszą tej imprezie personalnie i materialnie. Dziękujemy!

Poza emocjami sportowymi, program przewidywał również atrakcje towarzyszące. Był zatem wieczór w Zatoce Sztuki w czasie którego można było obejrzeć koncert Kamila Bednarka, kolejny wieczór na Hipodromie, gdzie można było obejrzeć pokaz kadryla jak i kończący wieczór w hotelu Sheraton połączony z loterią zorganizowaną przez Fundację „Między Niebem a Ziemią”, która poprowadziła Prezes Fundacji Pani radca prawny Sylwia Zarzycka.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy serdecznie.

Joanna Sito-Przymus/Michał Korwek

Zobacz także