Portal integracyjny radców prawnych

Trwają prace nad portalem integracyjnym – nowoczesnym narzędziem informatycznym stworzonym z myślą o radcach prawnych i aplikantach radcowskich.

Będzie to miejsce spotkań i rozmów o zainteresowaniach i pasjach, zarówno tych zawodowych, jak i pozazawodowych – mówi Bartosz Opaliński Przewodniczący Komisji Integracji. To inicjatywa, która stwarza możliwość integracji za pomocą nowoczesnych technologii. Integracja kojarzy się nam zazwyczaj ze spotkaniami o charakterze sportowo-rekreacyjnym, turniejami, wycieczkami czy piknikami. Ale przecież integrować możemy się również w inny sposób, korzystając z komputera, w dowolnym miejscu i w dogodnym czasie. Oczywiście nigdy nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem i wspólnego przeżywania emocji np. podczas mistrzostw narciarskich czy spotkań pod żaglami na mazurskich jeziorach, które Krajowa Rada organizuje od lat. Ale warto też otworzyć się na nowe możliwości, a te stwarza właśnie nasz portal. Jestem przekonany, że nasza propozycja spotka się z zainteresowaniem Koleżanek i Kolegów. Wielu z nas korzysta przecież z portali społecznościowych, a nasz samorządowy portal integracyjny będzie odpowiadał na zapotrzebowanie radców prawnych i aplikantów. Integracja środowiskowa to jedna z form budowania tożsamości naszego samorządu. Stanowimy liczną społeczność zawodową, rozproszoną po całym kraju, gdzie wiele tematów jest dla nas wspólnych, część z kolei będzie dotyczyć węższych grup – tak czy inaczej portal w naszym zamyśle ma być miejscem, które będą kreować sami radcowie prawni i aplikanci radcowscy. Będzie to więc miejsce skrojone na naszą miarę.

Portal integracyjny stworzy możliwość wzmacniania więzi w ramach samorządu, również tych międzypokoleniowych, pozwoli na środowiskową integrację, podkreślając tożsamość ludzi podobnie myślących – radców i aplikantów. Służyć będzie do prowadzenia dyskusji, wymiany poglądów i opinii oraz wzajemnej pomocy w zakresie danych działów tematycznych. Warto podkreślić, że kierując się duchem wartości, mającymi swoje podstawy w zasadach etycznych, moralnych i deontologicznych wykonywanego zawodu radcy prawnego, a także dbając o wzajemne koleżeństwo oraz w trosce o jedność i konsolidację środowiska, portal nie będzie miejscem debaty, ani agitacji politycznej, doktrynalnej, lobbingowej, reklamowej, ale miejscem do dyskusji tematycznych w płaszczyźnie zawodowej, hobbistycznej, pasjonackiej oraz szeroko pojętych zainteresowań.

Formuła portalu będzie otwarta dla wszystkich członków samorządu.

Inauguracja portalu już wkrótce.

Zobacz także