Pomoc dla uchodźców – podziękowania dla Izb Okręgowych i drugi etap projektu

Okręgowe Izby Radców Prawnych  aktywnie włączyły się w projekt Rady Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych Europy (CCBE) zapewnienia pomocy prawnej uchodźcom przebywającym w obozach przejściowych w Grecji. Już piętnaście Izb dofinansowało projekt; całość wpłat została przekazana już do CCBE. W liście do Dziekanów OIRP r. pr. Maria Ślązak, Wiceprezes KRRP, napisała między innymi:

Serdecznie dziękuję za wsparcie finansowe projektu pomocy uchodźcom w Grecji, udzielone przez Okręgowe Izby Radców Prawnych.. Projekt ten został zainicjowany przez Radę Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych Europy (CCBE), a wsparcie ze strony Izb Okręgowych jest jednoznacznym potwierdzeniem zaangażowania samorządu radców prawnych w ochronę praw wszystkich osób, których dostęp do pomocy prawnej jest co najmniej ograniczony. Większość delegacji członkowskich CCBE poparła ideę zapewnienia rotacyjnej obecności prawników europejskich w obozach dla imigrantów na Lesbos. Bardzo się cieszę, że wśród tych samorządów jesteśmy my, radcowie prawni. Jednocześnie informuję Państwa, że wciąż istnieje możliwość wsparcia finansowego projektu przez Izby, które jeszcze nie zadeklarowały swojego uczestnictwa.

Obecnie rozpoczął się drugi etap projektu – rekrutacja radców prawnych, którzy chcieliby wziąć udział w projekcie rotacyjnej obecności na Lesbos i przez okres co najmniej 2 tygodni świadczyć pomoc prawną uchodźcom na miejscu. Szczegółowe informacje w tej sprawie są zawarte w dokumentach dostępnych do pobrania poniżej.

Pismo do Dziekanów OIRP

Tłumaczenie listu Michela Benichou

Application form for volunteer lawyers-European Lawyers in Lesvos

Call for volunteer lawyers – European Lawyers in Lesvos

Project Description European Lawyers in Lesvos 06 2016 (1)

 

Zobacz także