Posiedzenie Prezydium Krajowej Rady Radców Prawnych

Na wideospotkaniu Prezydium Krajowej Radcy Radców Prawnych zorganizowanym 6 czerwca omówiono bieżące sprawy samorządu radcowskiego. Rozmawiano m.in.  o obecności radców prawnych na 29. festiwalu Pol’and’Rock i podczas trzeciej edycji Tour de Konstytucja.

Lato w środowisku radców prawnych upływa pod znakiem wytężonej pracy. Już 24 czerwca w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbędzie się III Kongres Prawników Polskich. To wyjątkowe wydarzenie, które gromadzi w jednym miejscu przedstawicieli różnych środowisk prawniczych – w celu dyskusji na temat praworządności i kondycji wymiaru sprawiedliwości. Krajowa Izba Radców Prawnych jest jednym z głównych organizatorów kongresu.

W niedzielę 4 czerwca pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie odbyła się uroczysta inauguracja trzeciej edycji obywatelskiego projektu Tour de Konstytucja. Brał w niej udział Prezes Krajowej Rady Radców Prawnych Włodzimierz Chróścik. – Kolejny rok będziemy obecni na całej trasie tej niezwykle ciekawej inicjatywy, której celem jest włączenie obywateli w dyskusję o prawie i praworządności. Tegoroczna trasa będzie szczególna – mamy rok wyborczy, więc naturalnym tematem naszych rozmów będzie prawo wyborcze i udział nas wszystkich w wyborach parlamentarnych – mówił na konferencji prasowej Prezes KRRP Włodzimierz Chróścik.

Dziś w trakcie wideospotkania Prezydium KRRP, jego członkowie omawiali obecność radców prawnych na przystankach Tour de Konstytucji.

Prezydium KRRP debatowało także nad szczegółami dotyczącymi obecności radców prawnych na 29. festiwalu Pol’and’Rock, który odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia na terenie lotniska Czaplinek-Broczyno (województwo zachodniopomorskie). Głównym celem radców prawnych jest bowiem nieustanna chęć bycia bliżej ludzi i pomagania im w rozwiązywaniu codziennych problemów

Poruszono także kwestię wyjazdu delegacji samorządu radcowskiego na otwarcie roku prawniczego w Anglii i Walii oraz przyznania patronatu Krajowej Rady Radców Prawnych Letniej Akademii Liderów RODO.

Zobacz także