„Prawa człowieka a wzajemne uznawanie wyroków w Unii Europejskiej – refleksje na kanwie sprawy Celmer” – konferencja Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka w środę 13.06.2018 r. w Warszawie

Uprzejmie informujemy, że HFPC zaprasza adwokatów, radców prawnych, sędziów, prokuratorów, przedstawicieli organizacji społecznych oraz pracowników naukowych na konferencję pt. „Prawa człowieka a wzajemne uznawanie wyroków w Unii Europejskiej – refleksje na kanwie sprawy Celmer”.

Konferencja odbędzie się w środę 13 czerwca 2018 r. w godz. 13.30–17.30 w kancelarii Clifford Chance przy ul. Lwowskiej 19 w Warszawie.

W trakcie konferencji przewidywane są dwa panele z wystąpieniami zaproszonych prelegentów oraz czas na dyskusję uczestników konferencji. Spotkanie będzie okazją do wymiany opinii
w licznym gronie prawników zajmujących się sprawami ENA oraz prawem Unii Europejskiej,
w szczególności w obszarze wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych.

Konferencja stanowi podsumowanie projektu HFPC „Beyond Surrender” prowadzonego od 2016 r., którego celem było zbadanie praktyki stosowania ENA i wpływu przekazania na życie osób ściganych. Projekt został sfinansowany ze środków Komisji Europejskiej, a jego koordynacją zajmuje się organizacja Fair Trials Europe i jest prowadzony jednocześnie w czterech krajach Unii Europejskiej:
w Polsce, Rumunii, Hiszpanii i na Litwie. Wydarzenie będzie także okazją do zaprezentowania wyników monitoringu przeprowadzonego w Polsce.

Helsińska Fundacja Praw Człowieka prosi o potwierdzenie udziału w konferencji na adres mailowy j.smetek[@]hfhr.org.pl do 11 czerwca 2018 r.

Program konferencji znajdą Państwo w załączniku.

Zachęcamy Państwa do udziału w tym wydarzeniu.

Źródło informacji i link do ogłoszenia na stronie HFPC dostępny jest tutaj.

Załączniki do pobrania

Zobacz także