„Prawa dziecka podczas rekrutacji do szkół i przedszkoli” – szesnasty odcinek podcastów „Prawie prawniczo”

Gościem szesnastego odcinka serii podcastów „Prawie prawniczo” jest radca prawny Monika Bandelewska, specjalistka prawa rodzinnego, mediator, autorka bloga mamamecenas.pl.

Mecenas Monika Bandelewska opowiada o zasadach rekrutacji do przedszkoli i pierwszych klas szkół publicznych oraz o prawnych aspektach odwołań od decyzji komisji rekrutacyjnych.

Miejsce w przedszkolu czy szkole publicznej jest dobrem pożądanym przez rodziców i co oczywiste, każdemu z rodziców zależy na pozytywnym wyniku rekrutacji do tych placówek. Jakie są zasady rekrutacji i kto może je określać? Czy w przypadku decyzji odmownej warto składać odwołanie i zwrócić się o pomoc do radcy prawnego? – mec. Bandelewska w rozmowie z r. pr. Tomaszem Palakiem odpowie na wszystkie te pytania. Zapraszamy do słuchania i oglądania.

„Prawie prawniczo” to cykl podcastów, który uruchomiła Krajowa Izba Radców Prawnych. Prowadzącym rozmowy jest Tomasz Palak, radca prawny z Gdańska, członek Komisji Promocji Zawodu Krajowej Rady Radców Prawnych, obecny w mediach społecznościowych i od lat popularyzujący wiedzę na temat zawodu radcy prawnego.

Więcej na temat serii podcastów: https://kirp.pl/prawie-prawniczo-nowy-projekt-kirp-do-sluchania-i-ogladania/

Wszystkie odcinki można odnaleźć na platformach streamingowych (SpotifySpreakerGoogle PodcastApple Podcast), w wersji wideo na kanale YouTube KIRP.

Zobacz także