„Prawa i obowiązki rodziców i dziecka”– dziesiąty odcinek filmów edukacyjnych KIRP dla młodzieży

W kolejnym odcinku prawniczych filmów edukacyjnych zrealizowanych przez Krajową Izbę Radców Prawnych przedstawiamy zagadnienia dotyczące wzajemnych relacji rodziców i dzieci wynikające z kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Radca prawny Julita Kostka-Twór z Okręgowej Izby Radców Prawnych w Zielonej Górze wyjaśnia, czym jest władza rodzicielska, jak długo trwają wzajemne zobowiązania rodziców i dzieci oraz, jak najlepiej rozwiązywać konflikty rodzące się w tej relacji.

Czym jest władza rodzicielska? To nie tylko prawa rodzica, ale także i jego obowiązki względem dziecka. Są nimi m.in. opieka nad dzieckiem i jego majątkiem, ale także wspieranie dziecka, troska o rozwój duchowy i fizyczny oraz okazywanie szacunku. Warto wiedzieć, że obowiązki rodziców są jednocześnie uprawnieniami dziecka i odwrotnie – prawa rodziców są obowiązkami dziecka wobec nich.

Polecamy również pozostałe odcinki z serii edukacyjnych filmów dla dzieci i młodzieży. Można je znaleźć w specjalnie dedykowanej zakładce na stronie internetowej: https://kirp.pl/category/filmy-edukacyjne oraz w Aktualnościach i mediach społecznościowych KIRP.

Zobacz także