Prawie Prawniczo, czyli radcowie prawni o cyberbezpieczeństwie – nowy odcinek podcastu KIRP

Czy rozmowy o prawie muszą być nudne i pełne niezrozumiałego, fachowego słownictwa? Oczywiście, że nie. Krajowa Izba Radców Prawnych prezentuje trzeci odcinek drugiego sezonu cyklu podcastów „Prawie Prawniczo, czyli radcowie prawni o…”. Tym razem na tapet wzięliśmy cyberbezpieczeństwo i zasady właściwego zachowania się w sieci.

W internecie nic nie ginie, a niezabezpieczone dane mogą w każdej chwili trafić do ogólnodostępnej sieci. Boleśnie przekonali się o tym nie tylko politycy i gwiazdy sportu czy show-biznesu, ale też „zwykli Kowalscy”. Zatem jak być bezpiecznym w sieci? Co robić, aby nikt nie wykradł naszych plików? Jakich zasad przestrzegać, żeby nie martwić się o dokumenty i informacje przechowywane w chmurze? I co najważniejsze, jak się zachować, gdy cyberprzestępcy wezmą nas na cel? O tym wszystkim opowiada ekspertka od cyberbezpieczeństwa, radca prawny Agnieszka Wachowska w rozmowie z Anną Krzyżanowską.

Odcinki drugiego sezonu podcastów KIRP są publikowane na platformach streamingowych Spotify, Spreaker, Google Podcast, Apple Podcast, a w wersji wideo na kanale YouTube KIRP:

Spotify: https://open.spotify.com/episode/59VujNOsYjj1mjBjtEOUBj
Spreaker: https://www.spreaker.com/user/15473153/kirp-e03-prev-01
Apple Podcast: https://podcasts.apple.com/us/podcast/prawie-prawniczo/id1595791560?uo=4
Google Podcast:
https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly93d3cuc3ByZWFrZXIuY29tL3Nob3cvNTE4MzY1NS9lcGlzb2Rlcy9mZWVk

Zobacz także