Radczynie prawne na XIV Ogólnopolskim Kongresie Kobiet we Wrocławiu

Przed nami XIV Ogólnopolski Kongres Kobiet – największe feministyczne wydarzenie w kraju. W tym roku pierwszy raz wezmą w nim udział radczynie prawne.

XIV Ogólnopolski Kongres Kobiet odbędzie się 8 i 9 października we Wrocławiu w Hali Stulecia i Wrocławskim Centrum Kongresowym. Tegoroczne hasło przewodnie brzmi: „Moc jest w nas! Kobiety na rzecz pokoju, równości, klimatu i demokracji”.

W czasie kongresu radczynie prawne przeprowadzą działania na rzecz edukacji prawnej i obywatelskiej oraz popularyzacji zawodu radcy prawnego. Będą też informować o ogólnopolskiej wyszukiwarce szukajradcy.pl. A ponadto zorganizują konkursy wiedzy o prawie i zawodzie radcy prawnego, a także w razie potrzeby udzielą porad prawnych pro bono.

Reprezentantki samorządu radcowskiego wezmą udział w charakterze ekspertek w wydarzeniach organizowanych w ramach Centrum Przywództwa. Tegoroczny Kongres Kobiet będzie odbywał się w cieniu wojny w Ukrainie – tematom poświęconym wojnie i migracji dedykowane jest Centrum Przemoc i Troska – nie zabraknie tam również przedstawicielek Krajowej Izby Radców Prawnych, które na co dzień angażują się w działania na rzecz uchodźców z Ukrainy.

Załączniki do pobrania

Zobacz także