Ruszył drugi sezon podcastów KIRP – „Prawie Prawniczo, czyli radcowie prawni o…”

Czy rozmowy o prawie muszą być nudne i pełne niezrozumiałego, fachowego słownictwa? Oczywiście, że nie. Krajowa Izba Radców Prawnych prezentuje drugi sezon cyklu podcastów „Prawie Prawniczo, czyli radcowie prawni o…”.  Zaproszeni do studia eksperci w swoich dziedzinach, wykonujący zawód radcy prawnego, rozmawiać będą z dziennikarką Anną Krzyżanowską o aktualnych zagadnieniach prawnych w sposób praktyczny i przystępny. Nikt przecież nie ma licencji na wiedzę, a im bardziej wyedukowani słuchacze, tym bardziej świadome swych praw społeczeństwo. Na tym nam właśnie zależy.

Prawo kosmiczne, karne czy prawo ochrony konsumentów – nie ma dziedziny w której radca prawny nie udzieliłby dziś pomocy prawnej. W Polsce już kilkadziesiąt tysięcy osób po ukończeniu studiów prawniczych, przebyciu aplikacji i zdaniu egzaminu końcowego zdecydowało się wykonywać ten zawód. Czy jednak łatwiejszy dostęp do profesjonalnych pełnomocników zwiększył naszą świadomość prawną? Kiedy decydujemy się na ich pomoc? Gdzie szukać radcy prawnego, gdy znajdziemy się w trudnej życiowo sytuacji i czy nie popełnimy faux pas negocjując z nim wysokość honorarium? O tym i wielu innych tematach związanych z relacjami klient-radca prawny mówi Włodzimierz Chróścik, prezes Krajowej Rady Radców Prawnych w rozmowie z Anną Krzyżanowską w pierwszym odcinku drugiego sezonu „Prawie Prawniczo, czyli radcowie prawni o… radcach prawnych”.

Odcinki drugiego sezonu podcastów KIRP są publikowane na platformach streamingowych Spotify, Spreaker, Google Podcast, Apple Podcast, Goodpods, a w wersji wideo na kanale YouTube KIRP:

 

Spotify: https://open.spotify.com/episode/5Dw5Z8iqUq9NjOpSAbn1du
Spreaker: https://www.spreaker.com/show/prawie-prawniczo
Apple Podcast: https://podcasts.apple.com/us/podcast/prawie-prawniczo/id1595791560?uo=4
Goodpods: https://goodpods.com/podcasts/prawie-prawniczo-247361
Google Podcast:
https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly93d3cuc3ByZWFrZXIuY29tL3Nob3cvNTE4MzY1NS9lcGlzb2Rlcy9mZWVk

 Serdecznie zapraszamy do słuchania, oglądania i szerowania.

Zobacz także