Szukajradcy.pl
Home / Aktualności / Seminarium na temat wzmacniania praw podejrzanych i oskarżonych w kontekście instrumentów unijnych

Seminarium na temat wzmacniania praw podejrzanych i oskarżonych w kontekście instrumentów unijnych

Helsińska Fundacja Praw Człowieka zaprasza na seminarium „Wzmacnianie praw podejrzanych i oskarżonych w kontekście instrumentów unijnych – rola Rzecznika Praw Obywatelskich”, które odbędzie się 21 maja w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich przy ul. Długiej 23/25 w Warszawie w godzinach 10-16.

Seminarium będzie się składało z trzech paneli: (I) prawo dostępu do adwokata, pomocy prawnej z urzędu oraz domniemanie niewinności; (II) prawo do informacji oraz prawo do tłumaczenia pisemnego i ustnego w postępowaniu karnym; (III) prawa osób podejrzanych i oskarżonych będących osobami wymagającymi szczególnego traktowania. Ważnym elementem seminarium będzie wspólna dyskusja nad możliwościami wzmocnienia praw podejrzanych i oskarżonych w Polsce.

Wydarzenie jest częścią międzynarodowego projektu realizowanego przez Instytut Ludwiga Boltzmanna w Wiedniu, Węgierski Komitet Helsiński, Słoweński Instytut Pokoju oraz Helsińską Fundację Praw Człowieka, współfinansowanego z programu Unii Europejskiej „Sprawiedliwość”.

Prosimy o potwierdzenie przybycia mailem na adres konrad.siemaszko@hfhr.pl lub telefonicznie pod numerem 605 733 668.

Szczegółowy program seminarium oraz zaproszenie w załączeniu.