Szukajradcy.pl
Home / Aktualności / Seminarium Rady Europy, UE i UNHCR dla ukraińskich i europejskich prawników oraz menadżerów HELP-u ds. Azylu/Migracji e-Desk na temat europejskich praktyk prawnych w zakresie pomocy ukraińskim uchodźcom

Seminarium Rady Europy, UE i UNHCR dla ukraińskich i europejskich prawników oraz menadżerów HELP-u ds. Azylu/Migracji e-Desk na temat europejskich praktyk prawnych w zakresie pomocy ukraińskim uchodźcom

Zapraszamy do udziału w Seminarium Rady Europy, UE i UNHCR dla ukraińskich i europejskich prawników oraz menadżerów HELP-u ds. Azylu/Migracji e-Desk na temat europejskich praktyk prawnych w zakresie pomocy ukraińskim uchodźcom.

Celem seminarium jest przekazanie jak najbardziej aktualnych informacji ukraińskim i europejskim prawnikom pomagającym uchodźcom na temat europejskich i krajowych procedur oraz praktyk dotyczących m.in. implementacji unijnej dyrektywy o tymczasowej ochronie oraz odpowiednich międzynarodowych i europejskich standardów.

Inicjatywa ta jest koordynowana przez Komitet Migracyjny Rady Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych w Europie (CCBE).

Seminarium odbędzie się we wtorek, 27 września 2022 r.

Spotkanie zostanie przeprowadzone w językach angielskim i ukraińskim,  w formie hybrydowej: online oraz stacjonarnie w budynku przy Al. Ujazdowskich 47 w Warszawie.

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy do dnia 21 września 2022 wypełnić ankietę: https://bit.ly/3SfRNGA

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt z koordynatorem projektu Olgą Kostenko: olga.kostenko@coe.int