Szukajradcy.pl
Home / Aktualności / Siła Młodych – Most Pokoleń: Rusza kolejna edycja obywatelskiego projektu Tour de Konstytucja

Siła Młodych – Most Pokoleń: Rusza kolejna edycja obywatelskiego projektu Tour de Konstytucja

Rozpoczęła się Inauguracja IV Tour de Konstytucja, która startuje z Tomaszowa Mazowieckiego pod hasłem „Siła Młodych – Most Pokoleń”. Tegoroczna edycja koncentruje się na edukacji młodzieży w zakresie społeczeństwa obywatelskiego, Konstytucji RP i Karty Praw Podstawowych UE. Wyjątkowy charakter tej inicjatywy podkreśla również 20-lecie obecności Polski w Unii Europejskiej oraz nadchodzące wybory do Parlamentu Europejskiego. Tegoroczną edycję Tour de Konstytucja aktywnie wspiera Krajowa Izba Radców Prawnych wraz z Okręgowymi Izbami Radców Prawnych.

Tour de Konstytucja to inicjatywa Fundacji Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych, której współorganizatorami są liczne środowiska prawnicze, w tym Krajowa Izba Radców Prawnych. Głównym celem projektu jest organizowanie debat, spotkań i rozmów z mieszkańcami odwiedzanych miejscowości. Te wydarzenia mają na celu przybliżenie społeczeństwu znaczenia ustawy zasadniczej, propagowanie wiedzy o prawie i wolnościach obywatelskich oraz ukazywanie powiązań między prawami zagwarantowanymi w konstytucji a Kartą Praw Podstawowych Unii Europejskiej. Prawnicy i działacze uczestniczący w Tour de Konstytucja aktywnie szerzą wiedzę o korzyściach wynikających z członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

W inauguracji tegorocznej edycji Tour de Konstytucja uczestniczyli znakomici goście, w tym: Włodzimierz Chróścik, prezes Krajowej Rady Radców Prawnych, r.pr. Magdalena Bartosiewicz, koordynatorka projektu TdK z ramienia KIRP, członkini Komisji Praw Człowieka KRRP, oraz inni wybitni prawnicy i działacze: Mirosław Wróblewski, Wojciech Hermeliński, Igor Tuleya, Danuta Przywara, Monika Płatek, Ewa Marcjoniak, Adam Michalik, Aleksandra Pawlicka i Andrzej Chyra.

Krajowa Izba Radców Prawnych zaprasza wszystkich członków samorządu radców prawnych do aktywnego udziału w wydarzeniach organizowanych w ramach IV edycji Tour de Konstytucja. Lista przystanków dostępna jest pod linkiem https://tour-de-konstytucja.pl/edycja-iv,trasa

Osoby zainteresowane uczestnictwem, zarówno w panelach dyskusyjnych, jak i na stanowiskach radców prawnych, prosimy o zgłaszanie się do lokalnych koordynatorów wyznaczonych w Izbach Okręgowych.

Zachęcamy do udziału w spotkaniach i włączenia się w edukację obywatelską.