Spotkanie online z Prezesem KRRP na temat wyszukiwarki SzukajRadcy.pl

Uruchomienie wyszukiwarki SzukajRadcy.pl na poziomie krajowym, tworzenie spersonalizowanych wizytówek radcy prawnego oraz korzyści z posiadania konta w systemie e-KIRP i zarejestrowania się w wyszukiwarce SzukajRadcy.pl w kontekście planowanej kampanii promocji zawodu radcy prawnego było tematem spotkania online z Prezesem Krajowej Rady Radców Prawnych Włodzimierzem Chróścikiem, zorganizowanego dla wszystkich członków samorządu – radców prawnych i aplikantów radcowskich.

– W najbliższym czasie planujemy wystartować z największą kampanią promocji zawodu radcy prawnego, która wkomponowana została w obchody 40-lecia samorządu radców prawnych. Krajowa Rada Radców Prawnych doskonale zdaje sobie sprawę, jak trudno jest w dzisiejszych czasach, mając na uwadze wszelkie kwestie związane z przestrzeganiem etyki zawodu, reklamować świadczone usługi prawne. Wychodząc naprzeciw wielu oczekiwaniom i zapytaniom w tym zakresie, uruchomiliśmy na poziomie krajowym wyszukiwarkę SzukajRadcy.pl, która dotychczas funkcjonowała z sukcesami lokalnie w ramach Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Myślę, że wyszukiwarka jest naprawdę świetnym narzędziem promocji zawodu radcy prawnego. Warto wspomnieć, że w najbliższym czasie planowane jest wdrożenie wielu udoskonaleń, w tym dodanie nowych funkcji, szablonów wizytówek, dziedzin prawa, co z pewnością umożliwi spersonalizowanie wizytówki i profesjonalnie prezentowanie usług danej kancelarii. Od momentu uruchomienia wyszukiwarki na poziomie krajowym, codziennie pojawiają się informacje o kolejnych rejestracjach. Aktualnie mamy już ponad 900 wizytówek. Myślę, że wyszukiwarka SzukajRadcy.pl w nowej odsłonie jest świetnym prezentem z okazji 40-lecia samorządu radców prawnych. – powiedział Prezes Krajowej Rady Radców Prawnych Włodzimierz Chróścik.

Następnie głos zabrała Sekretarz Krajowej Rady Radców Prawnych Agnieszka Gajewska-Zabój, która opowiedziała o technicznych aspektach wyszukiwarki SzukajRadcy.pl, w tym o uruchomionej w ostatnim czasie nowej platformie szkoleniowej e-KIRP.

– W serwisie SzukajRadcy.pl można logować się przez nową platformę szkoleniową e-KIRP. Na platformie dostępne są cztery tzw. kafelki. Jednym z nich jest właśnie kafelek o nazwie wizytówka, w ramach którego możliwe jest utworzenie wizytówki radcy prawnego i udostępnienie wszystkich niezbędnych do promocji danych, które później pojawią się w serwisie SzukajRadcy.pl. Ponadto na platformie e-KIRP dostępne są nagrania z konferencji o etyce w zawodzie radcy prawnego, a także poszczególne nagrania w ramach kursu Legal English. Warto podkreślić fakt, iż elementy przedmiotowej platformy będą cały czas sukcesywnie rozbudowywane. – poinformowała Sekretarz KRRP Agnieszka Gajewska-Zabój.

Na temat przygotowanej kampanii marketingowej w celu promocji wyszukiwarki SzukajRadcy.pl wypowiedziała się Wiceprezes Krajowej Rady Radców Prawnych Aleksandra Gibuła.

– Wyszukiwarka SzukajRadcy.pl została uruchomiona na poziomie krajowym niespełna miesiąc temu. Co istotne, posiadanie wizytówki jest zarówno potwierdzeniem, że dana osoba faktycznie wykonuje zawód radcy prawnego, jak również świetną promocją świadczonych usług prawnych. Na ten moment działania promocyjne podejmowane są wewnątrz samorządu, niemniej jednak w najbliższym czasie planowana jest rozbudowana promocja wyszukiwarki uwzględniająca dotarcie do różnych segmentów odbiorców, jakim są klienci prowadzonych przez radców prawnych kancelarii. Już niedługo możliwe będzie dodanie do założonego profilu tzw. podręcznika kancelarii oraz nowych szablonów wizytówek. Działania te mają znaczenie w kontekście planowanej z początkiem lipca największej kampanii promocji zawodu radcy prawnego. Już na tym etapie mogę zdradzić, że w ramach kampanii pojawi się spot przygotowany przez Krajową Radę Radców Prawnych w blokach reklamowych prezentowanych przez telewizję TVN i Polsat – wskazała Wiceprezes KRRP Aleksandra Gibuła.

Następnie głos zabrała Karolina Królikowska, IT Project Manager, która opowiedziała o technicznych możliwościach serwisu SzukajRadcy.pl, w tym wyjaśniła wszelkie wątpliwości dotyczące poszczególnych etapów tworzenia zindywidualizowanej wizytówki.

Zobacz także