Sprawiedliwość warunkiem pokoju w naszym regionie – spotkanie z Oleksandrą Matwijczuk w siedzibie KIRP – 2 października, godz. 18.00

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Oleksandrą Matwijczuk działaczką na rzecz ochrony praw człowieka w Ukrainie pod tytułem „Justice as a precondition to peace in our region”. Wydarzenie odbędzie się 2 października 2023 r. o godz. 18:00 w siedzibie Krajowej Izby Radców Prawnych przy ul. Powązkowskiej 15 w Warszawie.

W trakcie spotkania nasza gościni podzieli się z nami swoimi doświadczeniami w zakresie działań podejmowanych na rzecz ochrony praw człowieka, rzecznictwa obywatelskiego oraz promowania zasad demokracji i praworządności. Będzie to okazja do dyskusji na temat stanu ochrony praw człowieka zarówno w Ukrainie, jak i w Polsce. Wydarzenie poprowadzi Pan Profesor Mirosław Wyrzykowski.

Pani Oleksandra Matwijczuk jest prawniczką działająca od lat na rzecz ochrony praw człowieka oraz jedną z liderek społeczności obywatelskich w Ukrainie. Od 2007 r. związana jest z Centrum Wolności Obywatelskich, którego jest obecnie przewodnicząca. W 2022 r. Centrum zostało uhonorowanie pokojową Nagrodą Nobla za wkład organizacji w działalność na rzecz ochrony praw człowieka, demokracji i praworządności, a także działania w zakresie dokumentowania przestępstw wojennych popełnianych przez armię rosyjską na terenie Ukrainy. Oleksandra Matwijczuk jest laureatką wielu nagród i wyróżnień, w tym Right Livelihood Award otrzymaną w 2022 r.

Spotkanie odbędzie się w języku angielskim.

Na spotkanie obowiązują zapisy dostępne pod linkiem: https://www.webankieta.pl/ankieta/1025009/spotkanie-z-oleksandra-matwijczuk.html

Fot. East News

Zobacz także