Startuje IV edycja Turnieju Arbitrażowego dla aplikantów radcowskich „Mistrz Arbitrażu 2024”

Krajowa Izba Radców Prawnych zaprasza aplikantów radcowskich do udziału w IV edycji Turnieju Arbitrażowego „Mistrz Arbitrażu 2024”. Rejestracja uczestników rusza 11 marca i potrwa do 5 kwietnia br. Zgłoszenia dwuosobowych drużyn można dokonać poprzez formularz rejestracyjny na stronie www.turniejarbitrazowy.kirp.pl. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody.

Celem turnieju jest wzrost świadomości prawnej o arbitrażu jako alternatywnej metodzie rozwiązywania sporów umożliwiającej ich rozstrzyganie bez udziału sądów powszechnych. W trakcie 4-etapowej rywalizacji zadaniem aplikantów będzie przygotowanie pism procesowych na podstawie kazusu konkursowego, który inspirowany jest prawdziwymi postępowaniami arbitrażowymi. W finałowym starciu aplikanci wcielają się w role pełnomocników procesowych stron, opracują strategię prowadzenia sprawy oraz będą reprezentowali strony w toku rozprawy. Zmagania drużyn oceniane będą przez 3-osobowe jury – arbitrów i praktyków arbitrażu.

„Udział w Turnieju Arbitrażowym jest doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności występowania przed sądami. Umożliwi wykorzystanie wiedzy o postępowaniach arbitrażowych oraz zdobycie praktycznych umiejętności przydatnych w wykonywaniu zawodu radcy prawnego.” – zachęca do udziału Wiceprezes KRRP Ewa Gryc-Zerych.

Turniej składa się z czterech etapów:

  • Etap I: 11 kwietnia 2024 r. – test wyboru zawierający 50 pytań (online).
  • Etap II: 19 kwietnia – 8 maja 2024 – zadanie konkursowe polegające na przygotowaniu dwóch pism – pozwu i odpowiedzi na pozew na podstawie kazusu przedstawionego przez organizatora.
  • Etap III: 29 maja – 5 czerwca 2024 – przeprowadzony online – rozprawa arbitrażowa przed 3-osobowym składem sądu arbitrażowego.
  • Etap IV: przeprowadzony stacjonarnie – rozprawa arbitrażowa przed 3-osobowym składem sądu arbitrażowego.

Laureaci IV etapu turnieju otrzymają dyplomy i nagrody pieniężne w wysokości 6000 zł na drużynę za zajęcie I miejsca i 3000 zł na drużynę za zajęcie II miejsca.

 

Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie turnieju na stronie www.turniejarbitrazowy.kirp.pl.

Zobacz także