Ogólnopolskie zadania – prace dodatkowe dla aplikantów radcowskich

Krajowa Izba Radców Prawnych serdecznie zaprasza aplikantów z każdej Okręgowej Izby Radców Prawnych do uczestnictwa w projekcie ogólnopolskich zadań – prac dodatkowych, udostępnianych na platformie szkoleniowej e-KIRP. Zadania publikowane będą w formatach egzaminacyjnych, obejmując zakres tematyczny programu dla danego roku aplikacji radcowskiej.

Projekt ten ma na celu nie tylko stanowić istotne ćwiczenie praktyczne, które pozwoli usystematyzować lub pogłębić wiedzę w danym obszarze, ale również będzie wsparciem w procesie przygotowawczym do pisemnego kolokwium przeprowadzanego w trakcie aplikacji na radcę prawnego. Dodatkowo, stanowi to doskonałą okazję do zapoznania się z charakterystycznymi zadaniami egzaminacyjnymi, z jakimi spotka się każdy kandydat na egzaminie zawodowym.

Na czym polega projekt?

Zadania z poszczególnych przedmiotów będą udostępniane na platformie szkoleniowej e-KIRP (www.e-kirp.pl) zgodnie z harmonogramem dostępnym na platformie. Pierwsze dwa zadania już są dostępne! Po opublikowaniu zadania, każdy aplikant ma 14 dni na jego rozwiązanie.

Czy prace będą oceniane?

Część Okręgowych Izb Radców Prawnych zadeklarowała gotowość do indywidualnego sprawdzenia i oceny prac. Jeśli chcesz dowiedzieć się, czy Twoja praca zostanie oceniona, skontaktuj się ze swoją Okręgową Izbą Radców Prawnych i zapytaj o szczegóły. Izby uczestniczące w projekcie oceniają prace aplikantów w ciągu 14 dni. Po upływie tego czasu na platformie szkoleniowej e-KIRP opublikowany zostanie opis istotnych zagadnień kluczowych dla rozwiązania danego zadania.

Co jeśli moja praca nie będzie oceniona?

Niezależnie od tego, zachęcamy do wykonywania prac dodatkowych i doskonalenia umiejętności w sporządzaniu umów, pozwów czy apelacji. Po opublikowaniu opisu istotnych zagadnień będziesz mógł sam ocenić, czy poradziłeś sobie z zadaniem, czy też potrzebujesz jeszcze trochę więcej praktyki. Jeśli napotkasz trudności w rozwiązaniu zadania, zostaw informację zwrotną dla autora w ankiecie, którą znajdziesz na platformie szkoleniowej e-KIRP. Dzięki temu podczas konsultacji online będą omawiane te zagadnienia, które sprawiają aplikantom najwięcej problemów.

Konsultacje online

Dodatkowe wsparcie zapewnią spotkania online ze specjalistami w danej dziedzinie prawa. Podczas konsultacji na żywo, bazując na dotychczasowych pracach dodatkowych i informacjach z ankiet, omówione zostaną najważniejsze kwestie kluczowe dla rozwiązania danego zadania oraz zasady sporządzania m.in. apelacji, skargi czy umowy. Zajęcia będą nagrywane i udostępniane na platformie, aby można było do nich powrócić przed pisemnym kolokwium i utrwalić podstawowe informacje.

 

Pierwsze dwa zadania już czekają na platformie szkoleniowej e-KIRP!

 

 

Zobacz także