Szukajradcy.pl
Home / Aktualności / Sympozjum szkoleniowe dla radców prawnych, Zamek Ryn, 18–20 listopada

Sympozjum szkoleniowe dla radców prawnych, Zamek Ryn, 18–20 listopada

Prezes KRRP Włodzimierz Chróścik wziął udział w sympozjum szkoleniowym dla radców prawnych, które odbyło się w dniach 18–20 listopada w Hotelu Zamek Ryn. Organizatorem wydarzenia była OIRP w Olsztynie, którą reprezentowała Dziekan Rady i Członek KRRP – Katarzyna Skrodzka-Sadowska oraz Wicedziekan i Wiceprezes KRRP – Michał Korwek.

W ramach programu odbyło się wiele szkoleń i wykładów, m.in.: „Zmiany w k.p.c po 7 listopada 2019 r. z uwzględnieniem informatyzacji postępowania cywilnego” oraz „Wybrane delikty dyscyplinarne w świetle najnowszego orzecznictwa”. Zajęcia prowadzili uznani wykładowcy, m.in. Przewodniczący Wyższego Sądu Dyscyplinarnego Krzysztof Górecki i Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie Agnieszka Żegarska. Ostatniego dnia sympozjum odbył się również wykład byłego Rzecznika Praw Obywatelskich, dr. hab. Adama Bodnara, prof. SWPS, pt. „Europejski Trybunał Praw Człowieka jako mechanizm ochrony praw podstawowych w praktyce radców prawnych”.

– Szkolenie było okazją nie tylko do pogłębienia wiedzy eksperckiej, ale również do spotkania się w szerszym gronie, przedyskutowania wielu spraw zawodowych i zacieśnienia kontaktów zawodowych – powiedziała Katarzyna Skrodzka-Sadowska, Dziekan Rady OIRP w Olsztynie.

W wydarzeniu uczestniczyło łącznie 227 gości, w tym wielu młodych radców prawnych, którzy zdali egzamin zawodowy w bieżącym roku.