„Testamenty i dziedziczenie testamentowe” – trzeci odcinek filmów edukacyjnych Krajowej Izby Radców Prawnych

Już jest trzeci odcinek serii edukacyjnych filmów Krajowej Izby Radców Prawnych, adresowanych do młodzieży. Można się z niego dowiedzieć, co to jest testament, jak się dziedziczy po zmarłych i kto ma do tego prawo oraz poznać inne interesujące szczegóły dotyczące prawa spadkowego.

Czy testament to słowo skrywające w sobie wiele tajemnic? Zdecydowanie tak, ale na szczęście dzięki radcy prawnemu Andrzejowi Kryście z Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie, dla widzów, którzy obejrzą trzeci film edukacyjny KIRP nie będzie to już żadna zagadka!

Mec. Krysta szczegóły dotyczące prawa spadkowego tłumaczy w sposób zrozumiały dla uczniów. Oglądając film, mogą poznać pojęcia, o których na pewno nie usłyszą na lekcjach WOS-u lub historii. Dowiedzą się m.in. nie tylko jakie są formy testamentu, lecz również tego, kiedy jest on nieważny.

W ramach projektu z zakresu edukacji prawnej realizowanego przez KIRP nagranych zostało w sumie 11 filmów edukacyjnych (jeden dla dzieci w wieku przedszkolnym i 10 dla uczniów) poruszających różne zagadnienia prawne, m.in. prawa konsumenta w życiu codziennym, hejt w sieci, czy odpowiedzialność za naruszenia praw autorskich w internecie. W każdym z odcinków przybliża je inny radca prawny, koordynator ds. edukacji lub osoba związana z edukacją w danej Okręgowej Izbie Radców Prawnych. Projekt będzie kontynuowany w 2022 r.

Kolejne filmy sukcesywnie zamieszczane będą w specjalnie dedykowanej zakładce na stronie internetowej https://kirp.pl/category/filmy-edukacyjne/, w aktualnościach oraz mediach społecznościowych KIRP. Zapraszamy do oglądania pozostałych odcinków z serii edukacyjnych filmów dla dzieci i młodzieży.

Zobacz także