Szukajradcy.pl
Home / Aktualności / Turnus Radców Prawnych Seniorów na Mazurach

Turnus Radców Prawnych Seniorów na Mazurach

W dniach od 29 sierpnia 2015 r do 10 września 2015 roku w miejscowości Św. Lipka, położonej między Mrągowem a Kętrzynem, w Hotelu Taurus, odbyło się spotkanie integracyjne radców prawnych seniorów, organizowane przez Radę Klubów Seniora, a dofinansowane przez Kapitułę Funduszu Seniora Krajowej Rady Radców Prawnych w Warszawie / koszty autokaru i rejs statkiem/. Udział wzięło 52 radców prawnych z całej Polski. Reprezentowane były przede wszystkim Izby oddalone od Mazur jak Wrocław, Katowice, Opole, Rzeszów, Lublin, Kielce, Łódź, Poznań, Gdańsk, Warszawa, Toruń, Bydgoszcz, Zielona Góra, Spotkanie podzielone zostało na część objazdową i część pobytową. W części objazdowej uczestnicy spotkania wspólnie zwiedzili Gietrzwałd, Olsztyn, Kętrzyn, Gierłoż, Mamerki, Giżycko, Mikołajki, Ryn, Reszel, Mrągowo. Był piękny kilkugodzinny rejs po jeziorach mazurskich z obiadem na statku. Odbył się też spływ łodziami prowadzonymi przez wioślarzy po przepięknej rzece Krutyni, po którym zwiedziliśmy jeszcze Muzeum Przyrody w miejscowości Krutyń. Można też było pochodzić, w obecności przewodnika, wśród dzikich zwierząt w Kadzidłowie. Zwiedziliśmy Wilno z przewodnikiem i kosztowaliśmy litewskie potrawy w tamtejszej restauracji. Na koniec wycieczki krótki pobyt w Trokach.
W części pobytowej naszego spotkania integracyjnego na Mazurach każdy spędzał czas według własnego uznania, a to spacery po Kętrzynie, a to zwiedzanie Zamku w Reszlu, a to spacery czy też dalsze marsze wśród pięknych wczesnojesiennych mazurskich lasów. Można też było popływać kajakiem czy łodzią po jeziorze Dejnowo lub tylko poleniuchować czytając lub gawędząc z koleżankami i kolegami. Zresztą na każdy dzień organizatorzy proponowali wyjazdy w ciekawe okoliczne miejsca i nie brakowało chętnych na takie chociażby atrakcje jak zwiedzanie Zamku w Lidzbarku Warmińskim, Dworku Romanowskich, Klasztoru w Stoczku, kąpiele w wodach mineralnych Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach czy też kawa w Hotelu Mikołajki na Ptasiej Wyspie. Wielbiciele muzyki prawie codziennie biegli na słynne koncerty organowe w Sanktuarium Maryjnym. Wieczorami oczywiście spotkania przy ognisku przy muzyce akordeonowej, gitarowej, tańce, biesiady przy smakołykach grillowych, rozmowy, śpiewy. Najwięcej emocji wzbudziły otrzęsiny koleżanek i kolegów, którzy pierwszy raz wzięli udział w spotkaniu integracyjnym radców prawnych seniorów. Śmiechu było co niemiara zwłaszcza przy uroczystym pasowaniu ich na uczestnika takich spotkań. Zwiedzając Mrągowo odwiedziliśmy Miasteczko Westernowe Mrągowilla podziwiając pokazy taneczne na koniach. Niektórzy odwiedzili ziemie plemienia Galindów w miejscowości Galindia.
Podczas całego spotkania integracyjnego obecny z nami był mecenas Mieczysław Humka jako Przewodniczący Kapituły Funduszu Seniora Krajowej Rady Radców Prawnych. Na kilka dni zaszczyciła nas też swoją obecnością Mecenas Hanna Szynkiewicz-Wanat – sekretarz Kapituły Funduszu Seniora a jednocześnie Przewodnicząca Klubu Seniora Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.
W dniu 8 września 2015 roku dojechało do nas 40 radców prawnych z Izby Wrocławskiej i Rzeszowskiej. Grupa ta pod przewodnictwem Mecenasa Henryka Krakowczyka, Przewodniczącego Klubu Seniora Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu, w tym samym czasie zwiedzała Warmię i Mazury. Kierując się na Litwę i Łotwę postanowili naszą grupę odwiedzić. Mieliśmy wspólną uroczystą kolację z muzyką i tańcami. Odwiedziła nas wówczas Mecenas Katarzyna Skrodzka-Sadowska sekretarz Okręgowej Izby Radców Prawnych w Olsztynie / wszak spotkanie odbywało się na terenie działania Izby Olsztyńskiej/ przekazując pozdrowienia również w imieniu Dziekana Okręgowej Izby Radców Prawnych w Olsztynie mecenasa Michała Korwka, któremu inne obowiązki nie pozwoliły do nas przyjechać.
Spotkanie integracyjne na Mazurach było trzecim punktem programu działania Rady Klubów Seniora w 2015 roku na rzecz radców prawnych seniorów skupionych w Klubach Seniora wszystkich Izb. W czerwcu odbyło się spotkanie w Mielnie-Unieściu, w sierpniu wycieczka do Kotliny Jeleniogórskiej,we wrześniu spotkanie na Mazurach. W październiku czeka nas jeszcze spotkanie integracyjne w Ciechocinku.
Najważniejsze, że radcowie prawni seniorzy chcą się spotykać, przyjeżdżają z dalekich okolic, pokonują trudności dojazdu. Mimo starszego wieku i często sfatygowanego zdrowia wykrzesują siły aby spędzić czas wśród koleżanek i kolegów po fachu. Zawodowe korzenie jednak nas łączą.
Koleżanki i Koledzy, jako organizator spotkania i jego uczestnik, dziękuję za wspólnie spędzony czas.

r.pr. Helena Oprzyńska -Pacewicz
Zastępca Przewodniczącego Rady Klubów Seniora

mazury, wilno 188