VI Edycja Konkursu Arbitrażowego Lewiatan

Aplikanci radcowscy i adwokaccy z całej Polski już w najbliższy czwartek i piątek wezmą udział w Rundach Ustnych VI Edycji Konkursu Arbitrażowego Lewiatan. Jest to największy i najbardziej prestiżowy polski konkurs typu moot court, skupiający młodych praktyków i pasjonatów arbitrażu gospodarczego.

Na aplikantów czeka w tym roku kazus dotyczący sporu na tle umowy opcji menadżerskich. Tradycyjnie już, symulacje rozpraw odbywać się będą w największych warszawskich kancelariach, a jurorami będą najwybitniejsi polscy praktycy arbitrażu.

Runda Finałowa Konkursu odbędzie się w piątek 2 czerwca, o godzinie 16:00 w siedzibie Konfederacji Lewiatan, przy ul. Zbyszka Cybulskiego 2. Jest ona rozgrywana publicznie, organizatorzy zapraszają więc wszystkich zainteresowanych. Konkurs uświetni doroczny Piknik Arbitrażowy w ogrodach siedziby Konfederacji Lewiatan, skupiający praktyków arbitrażu z całego kraju, w którym udział również jest otwarty (godz. 18:00).

Obie inicjatywy wpisują się w misję, jaką stawia sobie dr Beata Gessel Kalinowska vel Kalisz, Prezes Honorowa Sądu Arbitrażowego Lewiatan i autorka koncepcji konkursu: Sześć lata organizacji KAL pokazuje, że Konkurs tego formatu jest trafiony i bardzo potrzebny. Aplikanci dostają od nas szansę na sprawdzenie się przed najlepszymi prawnikami w kraju, nawiązanie nowych znajomości i po prostu świetną zabawę. A przy okazji uczą się, jak prowadzić postępowanie przed sądem polubownym. Bez tego w arbitrażu ani rusz.

Serdecznie zapraszamy!

Zobacz także