Wideospotkanie Prezydium Krajowej Rady Radców Prawnych

Szkolenia z zakresu doskonalenia zawodowego dla radców prawnych oraz obejmowanie patronatem KRRP wydarzeń mających na celu zwiększanie świadomości prawnej społeczeństwa to główne tematy wideospotkania Prezydium Krajowej Rady Radców Prawnych, które odbyło się 25 kwietnia, w atmosferze wsparcia dla zdających w tym dniu egzamin radcowski aplikantów.

Wideospotkanie rozpoczęło się spontaniczną relacją członków Prezydium z trwającego właśnie egzaminu radcowskiego. 25 kwietnia jest bowiem pierwszym dniem z czterodniowego cyklu zmagań aplikantów radcowskich z zagadnieniami egzaminu zawodowego.

– Nastroje są dobre, aplikanci wydają się świetnie przygotowani. Nie da się ukryć, że mimo tego czuć w salach egzaminacyjnych przejęcie. Wydaje się to naturalne, jest to bowiem jeden z najważniejszych egzaminów w ich życiu – podsumował Prezes Krajowej Rady Radców Prawnych Włodzimierz Chróścik.

Omówienie kwestii szkoleń dla radców prawnych w ramach porozumienia z Krajową Szkołą Sądownictwa i Prokuratury i we współpracy z UNICEFEM oraz projekt uchwały w sprawie udzielenia honorowego patronatu KRRP VI Ogólnopolskiemu Konkursowi Wiedzy o Postępowaniu Cywilnym były merytorycznymi punktami początkowego etapu posiedzenia. Dyskutowano również nad projektem uchwały w sprawie zorganizowania spotkania oraz szkolenia organizowanego przez Urząd Ochrony Danych Osobowych.

W dalszej części posiedzenia kwestię uchwały w sprawie udziału KRRP w Pol’and’Rock organizowanego w dniach 3-5 sierpnia 2023 r. referował Przewodniczący Komisji Wspierania Rozwoju Zawodowego r.pr. Bartosz Opaliński, Dziekan Rady OIRP w Rzeszowie. W swojej wypowiedzi podkreślał, że oprócz muzyki stałym elementem festiwalu są warsztaty w ramach panelu „Akademii Sztuk Przepięknych”. Swoją przestrzeń miałaby tam również w dedykowanym namiocie Krajowa Rada Radców Prawnych wraz z OIRP w Poznaniu. Edukacja prawna obywateli, udzielanie bezpłatnego poradnictwa, warsztaty i konkursy tematyczne to aktywności, które miałyby być tam podejmowane przez KRRP, poszerzając świadomość prawną uczestników i jednocześnie przybliżając zawód radcy prawnego.

Spotkanie zwieńczyła dyskusja nad projektem uchwały w sprawie udzielenia honorowego patronatu KRRP VI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Postępowaniu Cywilnym.

Zobacz także