Wręczenie Nagrody Olgi Kersten-Matwin i debata o polskiej polityce migracyjnej – transmisja online w czwartek, 22 września, godz. 18.00

W czwartek, 22 września w godz. 18.00 zapraszamy do oglądania transmisji z uroczystego wręczenia Nagrody im. Olgi Kersten-Matwin za działania na rzecz uchodźców i uchodźczyń w 2022 roku. Wydarzeniu towarzyszyć będzie dyskusja publiczna „Nieobecna. Polska polityka migracyjna.”

Transmisja tłumaczona na polski język migowy będzie dostępna na profilu Fundacji Batorego na Facebooku oraz kanale YouTube 

W czasie spotkania zostanie wręczona nagroda za rok 2022 przyznawaną za działania na rzecz osób z doświadczeniem uchodźstwa i przymusowej migracji, szczególnie dzieci i młodzieży, przebywających w Polsce. Nagroda jest podziękowaniem dla wszystkich, którzy angażują się w pomoc osobom, które szukają schronienia w Polsce.

W tym roku Kapituła przyznała Nagrodę Aleksandrze Chrzanowskiej, członkini Zarządu Stowarzyszenia Interwencji Prawnej oraz Joannie Talewicz, prezesce Zarządu Fundacji w Stronę Dialogu.

Wręczeniu Nagrody towarzyszyć będzie dyskusja o kluczowym dziś temacie – polityce naszego państwa wobec uchodźców i migrantów.

 

Zobacz także