Wybory w Izbie kieleckiej. Dziekanem ponownie Helena Górniak

Radca prawny Helena Górniak została wybrana Dziekanem Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Kielcach. Będzie pełniła tę funkcję ponownie. Była jedynym kandydatem i zdobyła blisko 90 % głosów delegatów na Zgromadzeniu wyborczym, które odbyło się 17 września br. Zgromadzenie wybrało również wszystkie okręgowe organy izby na następną kadencję, a także 10 delegatów na Krajowy Zjazd Radców Prawnych.

Członkiem Krajowej Rady Radców Prawnych wybieranym bezpośrednio w Izbie został wybrany -spośród dwóch zgłoszonych w tych wyborach kandydatów – r. pr. Andrzej Głogowski.

W Zgromadzeniu uczestniczył Prezes KRRP r.pr. Dariusz Sałajewski. Swoje wystąpienie poświecił głównie wypełnianiu przez samorząd jego misji publicznej zapisanej w Konstytucji RP i ukierunkowanych na realizację tej misji ustawowych zadań. To powinno gruntować zaufanie społeczeństwa do samorządu a zarazem zawodu radcy prawnego i dawać władzom samorządu mocny mandat w zabieganiu o spełnianie oczekiwań skupionej w nim grupy zawodowej. „Tak łącznie i w takiej kolejności należy wskazywać priorytety w działalności samorządu”- stwierdził Prezes KRRP.

 

Zobacz także