X edycja Tygodnia Konstytucyjnego

W dniach 29 maja – 4 czerwca 2023 r. odbędzie X edycja Tygodnia Konstytucyjnego, organizowanego przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy. W ramach tego wydarzenia prawnicy – sędziowie, radcowie prawni, adwokaci, prokuratorzy, notariusze, komornicy, pracownicy organizacji pozarządowych, pracownicy naukowi, a także aplikanci i studenci prawa – przeprowadzą lekcje dotyczące znaczenia Konstytucji oraz Europejskiej Konwencji Praw Człowieka w szkołach w całej Polsce.

W tym roku wypada 30-lecie ratyfikacji przez Polskę Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, która stanowi część polskiego porządku prawnego i jest gwarancją naszych podstawowych praw i wolności. W związku z tym, celem nadchodzącej edycji jest zwrócenie uwagi uczestników na praktyczny wymiar obowiązywania Konwencji i Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. W ramach Tygodnia Konstytucyjnego chcemy również promować świadome obywatelstwo i zachęcać młodych ludzi do większego zainteresowania sprawami publicznymi oraz środkami, z których mogą korzystać w celu ochrony swoich praw.

Od 2016 r. odbyło się łącznie 9 edycji, w których ponad 4600 prawników przeprowadziło zajęcia dla ok. 236 670 uczniów z ponad 3000 szkół w całej Polsce.

W imieniu Stowarzyszenia im. Prof. Zbigniewa Hołdy serdecznie zapraszam do udziału w tym projekcie.

Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza, który znajduje się pod adresem: https://forms.gle/ahKVCZ8d9qUKgJHC6 do 28 kwietnia 2023 r.
W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod adresem mailowym: stowarzyszenie@stowarzyszenieholda.pl.

Zobacz także