X Spotkanie Integracyjne „Mazury Cud Natury”

Za nami jubileuszowe, X spotkanie integracyjne „Mazury Cud Natury” zorganizowane przez Komisję Integracji Krajowej Rady Radców Prawnych przy współudziale Okręgowej Izby Radców Prawnych w Olsztynie.

Impreza wyjątkowa, nie tylko z uwagi na jubileusz, ale również wrześniowy termin i reżim sanitarny. Tym razem w Mikołajkach w hotelu „Amax” oraz Stanicy Mazurskiej ACH! MAZURY spotkaliśmy się w dniach od 10 do 13 września 2020 r. Z uwagi na konieczność wypełnienia oświadczeń i obowiązkowy pomiar temperatury, zakwaterowanie trwało nieco dłużej niż zazwyczaj.

Tym razem we wszystkie wieczory spotykaliśmy się na kolacjach w ogrodzie hotelu Amax. Tradycyjnego, uroczystego otwarcia imprezy podczas czwartkowej kolacji grillowej dokonał wiceprezes KRRP i wicedziekan OIRP w Olsztynie – Michał Korwek. Z okazji jubileuszu imprezy, hotel Amax przygotował dla nas słodką niespodziankę – czyli przepyszny tort bezowy z logo naszej imprezy. Natomiast Marta A. Kawula – członek Komisji Integracji KRRP w imieniu wszystkich dotychczasowych uczestników mazurskich spotkań przekazała Michałowi Korwek – dobremu duchowi tej imprezy – serdeczne podziękowania za to, że wymyślił dla nas te Mazury oraz za ogromne zaangażowanie w coroczną ich organizację. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe gadżety przygotowane przez samorządy, na terenie których przebywaliśmy, tj. od Gminy Piecki , Gminy Mikołajki oraz od OIRP w Olsztynie.

Jak zwykle na Mazurach nikt się nie nudził, bowiem do dyspozycji uczestników były jachty, kajaki i rowery lądowe. Natomiast ci, których nie pociągała aktywność fizyczna, korzystali z części rekreacyjnej hotelu AMAX oraz spa, jak również zwiedzali Mikołajki i okolice. Pogoda była sprzyjająca i choć w piątek termometr zatrzymał się na 18 stopniach, to dzięki słońcu odczuwalna temperatura była znacznie wyższa. Kolejne dni były już zdecydowanie cieplejsze.

Pomimo tego, że corocznie przepływamy na kajakach te same trasy urokliwie wijącą się Krutynią, to za każdym razem na nowo odkrywamy piękno tej rzeki oraz zamieszkujących ją zwierząt. Spotkaliśmy na swej drodze łabędzie, kaczki, a nawet w krystalicznie czystej wodzie dostrzec można było ryby. Piątkowa trasa wiodła od Krutyni do Ukty (13 km), zaś w sobotę pokonaliśmy trasę z Ukty do Nowego Mostu (7 km), a następnie po krótkim postoju w przystani PTTK popłynęliśmy dalej, aż do Iznoty (kolejne 11 km). Trzeba wspomnieć, że pierwszego dnia dwóch śmiałków przepłynęło kajakiem odcinek 38 km od miejscowości Krutyń do Mikołajek (pod hotel Amax).

Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyły się rejsy jachtami. I chociaż wiatr mógł być nieco silniejszy, to jednak udało się popływać pod pełnymi żaglami, a silniki przydały się jedynie podczas cumowania do kei. Pływaliśmy po jeziorze Mikołajskim, Bełdanach i Śniardwach, a w niedzielę również po Tałtach.

Na Mazurach czas płynie zdecydowanie za szybko. Ani się obejrzeliśmy, a już była niedziela i czas było wracać do domów. Dziękuję wszystkim organizatorom oraz uczestnikom za ten wspaniale spędzony czas i mam nadzieję, że na przyszłoroczne XI Spotkanie Integracyjne „Mazury Cud Natury”, które – mam nadzieję – odbywać się będzie już bez reżimów sanitarnych, przybędzie jeszcze więcej koleżanek i kolegów z naszego samorządu. Do zobaczenia już za rok!

r.pr. Marta Alicja Kawula OIRP Olsztyn

Autorzy filmu: Olga Malinowska, Maciej Kamiński

Zobacz także