XI Ogólnopolskie Mistrzostwa Narciarskie i Snowboardowe Radców Prawnych i Aplikantów w Krynicy Zdroju 6 – 9 marzec 2014 r.

Wspomnienie z wiosennych nart…

W dniach 6 – 9 marca 2014 r. odbyły się w Krynicy Zdroju XI Ogólnopolskie Mistrzostwa Narciarskie i Snowboardowe Radców Prawnych i Aplikantów.

Do ostatniego dnia ważyły się losy organizacji mistrzostw w związku z niekorzystnymi warunkami śniegowymi i gdyby nie upór przewodniczącego Komisji Kultury, Sportu
i Rekreacji KRRP pewnie by się nie odbyły, jednak udało się w ostatniej chwili pozyskać najlepiej utrzymany w okolicy stok Henryk znajdujący się w centrum Krynicy Zdroju.

Mistrzostwa zostały rozegrane 7 marca br. i mimo wiosennej aury uczestnicy dopisali w rekordowej liczbie 175 osób. Dzięki zorganizowaniu cateringu na stoku oraz wspaniałym uczestnikom, a także dobrej oprawie muzycznej przy okazji zjazdów, spotkanie to miało iście integracyjny charakter. Po zawodach w godzinach późno popołudniowych, odbył się wykład radcy prawnego Pana Ludwika Żukowskiego na temat „Prawa sportowego”, zaś wieczorem uczestnicy zostali dowiezieni dorożkami
do Karczmy Regionalnej gdzie mogli poznać kulturę łemkowską, gdyż wieczór uświetnił występ Kapeli Łemkowskiej wraz z pokazem tańców góralskich (także w udanym wykonaniu dwójki naszych uczestników).

Kolejny dzień był dniem indywidualnych zjazdów narciarskich oraz czasem na uhonorowanie zwycięzców mistrzostw. Każdy wieczór uświetniała zabawa przy muzyce do późnych godzin nocnych.

Nagrody ufundowane zostały przez Wydawnictwo C.H. Beck Sp. z o.o., Wolters Kluwer S.A. oraz Fundacja „Między Niebem a Ziemią”, wręczyli je p. Andrzej Jaśkiewicz – C.H.Beck, radca prawny Barbara Kras – Sekretarz KRRP, radca prawny Arkadiusz Bereza – wiceprezes KRRP, radca prawny Grażyna Grzmil – członek Prezydium KRRP, radca prawny Michał Korwek – przewodniczący Komisji Kultury, Sportu i Rekreacji KRRP, dziekan Rady OIRP w Olsztynie oraz radca prawny Elżbieta Reichert-Kądziołka – członek Komisji Kultury, Sportu i Rekreacji KRRP.

Wyniki zmagań na trasie zjazdowej przedstawiają się następująco:

Kobiety grupa I

I miejsce – Iwona Mirosz (OIRP Warszawa)                                    – z czasem 00:43,61
II miejsce – Maria Cichoń-Szepczyńska (OIRP Kraków)                                    – z czasem 00:43,90
III miejsce – Dorota Śniegucka (OIRP Łódź)                                    – z czasem 00:55,40

 

Kobiety grupa II

I miejsce – Monika Rajska (OIRP Warszawa)                                 – z czasem 00:31,77
II miejsce – Joanna Olszówka-Zarzecka (OIRP Katowice)                                 – z czasem 00:34,58
III miejsce – Grażyna Felska (OIRP Gdańsk)                                 – z czasem 00:41,15

 

Kobiety grupa III

I miejsce – Magdalena Szepczyńska (OIRP Kraków)                                        – z czasem 00:30,19
II miejsce – Justyna Mazurkiewicz (OIRP Katowice)                                        – z czasem 00:32,03
III miejsce – Ewa Kalacińska (OIRP Katowice)                                        – z czasem 00:33,30

 

Kobiety grupa IV

I miejsce – Hanna Orlikowska (ORP Katowice)                                           – z czasem 00:29,42
II miejsce – Anna Mianowska (ORP Katowice)                                           – z czasem 00:31,11
III miejsce – Karolina Janowicz (OIRP Wałbrzych)                                           – z czasem 00:31,68

 

Mężczyźni grupa I

I miejsce – Ludwik Żukowski (OIRP Warszawa)                                 – z czasem 00:29,26
II miejsce – Bogdan Dobija-Dziubczyński (OIRP Gdańsk)                                 – z czasem 00:30,17
III miejsce – Jan Orlikowski (OIRP Katowice)                                 – z czasem 00:31,36

 

Mężczyźni grupa II

I miejsce – Marek Duszyński (OIRP Lublin)                                               – z czasem 00:30,51
II miejsce – Andrzej Badowski (OIRP Szczecin)                                               – z czasem 00:31,65
III miejsce – Artur Person (OIRP Gdańsk)                                               – z czasem 00:33,57

 

Mężczyźni grupa III

I miejsce – Jarosław Mydlarski (OIRP Gdańsk)                                                – z czasem 00:26,60
II miejsce – Paweł Mazur (OIRP Wrocław)                                                – z czasem 00:30,98
III miejsce – Dariusz Gałwiaczek (OIRP Łódź)                                                – z czasem 00:32,01

 

Mężczyźni grupa IV

I miejsce – Dawid Zwijacz (OIRP Kraków)                                             – z czasem 00:27,20
II miejsce – Jakub Sewerynik (OIRP Warszawa)                                             – z czasem 00:27,41
III miejsce – Tomasz Czapla (OIRP Lublin)                                             – z czasem 00:27,72

 

Grupa V – Goście

I miejsce – Rafał Kamiński                                                                            – z czasem 00:30,88
II miejsce – Paweł Gabler                                                                            – z czasem 00:31,19
III miejsce – Piotr Gabler                                                                            – z czasem 00:31,95

 

Snowboard kobiety

I miejsce – Anna Szyszka (OIRP Warszawa)                                        – z czasem 00:41,14
II miejsce – Ewa Jurczak (OIRP Katowice)                                        – z czasem 00:45,05
III miejsce – Agnieszka Świderska (OIRP Katowice)                                        – z czasem 01:20,10

 

Grupa I – Snowboard mężczyźni

I miejsce – Marcin Kuboń (OIRP Warszawa)                                                 – z czasem 00:40,19
II miejsce – Maciej Sawicki (OIRP Warszawa)                                                 – z czasem 00:41,28
III miejsce – Michał Rajski (OIRP Warszawa)                                                 – z czasem 00:42,53

 

Grupa II – Snowboard mężczyźni

I miejsce – Jędrzej Jerzmanowski (OIRP Poznań)                                          – z czasem 00:31,58
II miejsce – Jakub Lewandowski (OIRP Warszawa)                                          – z czasem 00:42,08
III miejsce – Michał Derdak (OIRP Warszawa)                                          – z czasem 00:45,87

 

Słowa podziękowania i uznania należą się Pani Ewelinie Wołoch – hotel Pegaz, za jej profesjonalizm w organizacji pobytu, Pani Janinie Michalik – Karczma Regionalna, za pomoc w staraniach w pozyskaniu stoku Henryk na potrzeby naszego spotkania.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za wyrozumiałość, ciepło i tworzenie niezapomnianej atmosfery podczas wszystkich spotkań, zwłaszcza snowboardziście w różowych (pomarańczowych) spodniach.

Joanna Sito/Michał Korwek

Zobacz także