XVII Ogólnopolskie Mistrzostwa Radców Prawnych i Aplikantów Radcowskich w Tenisie

Już po raz siedemnasty nad polskim morzem, tym razem na kortach Arki Gdynia, radcowie prawni i aplikanci radcowscy z całej Polski zagrali o puchary dla najlepszych tenisistów naszego samorządu w roku 2018.

Podczas rozgrywek turniejowych pogoda zafundowała uczestnikom upały saharyjskie (pierwszego dnia pył mączki tenisowej unosił się w powietrzu), następnie monsunowe deszcze dnia drugiego, by zakończyć wreszcie klimatem kontynentalnym (bez deszczu, z przepięknym słońcem). Zawody rozgrywano zgodnie z zasadami Polskiego Związku Tenisowego i Kodeksem Tenisisty. Jedynie w kategorii pocieszenia zastosowano ponownie formułę rozgrywek w tzw. systemie tie-breakowym, co spotkało się z zadowoleniem grających, gdyż podniosła ona adrenalinę na wysoki poziom, ze względu na ważność każdego punktu (gra się do 10 punktów wygranych).
Po zakończeniu gier w piątek wieczorem uczestnicy turnieju bawili się w Operze Leśnej w Sopocie przy muzyce puszczanej przez DJ-a, ale także, czym mile nas on zaskoczył, jego popisach muzycznych na trąbce. Podczas „operowego” spotkania podawano wyśmienite dania i przystawki oraz niezbędne dla sportowców po dużym wysiłku fizycznym napoje regenerujące. Na najwytrwalszych czekał parkiet, na którym jak zwykle szalały pary, ale także tancerki i tancerze preferujący styl „solo”.
Następnego dnia faza rozgrywek w niektórych kategoriach dotarła do ćwierć- i półfinałów. Zacięte gry stoczono we wszystkich kategoriach.

Zacięta walka i kontuzja

W najmłodszej kategorii open, podobnie jak w zeszłym roku, zwycięzcą został Paweł Bilicki z OIRP w Szczecinie, a  drugie miejsce zajął Maciej Gacoń (OIRP Wrocław).
W kategorii 36+ panów do finału dotarli Rafał Kryciński i Dawid Maciejewski (obaj z Wrocławia). Po pasjonującym meczu w finale tej kategorii zwyciężył Dawid Maciejewski. Zauważyć należy, że koledzy mają szczęście wielokrotnie spotykać się w finałach prawniczych turniejów tenisowych.
W kategorii 46+ panów wygrał Piotr Zarzecki (OIRP Katowice), pokonując r.pr. Piotra Ligusa (OIRP Katowice). Mecz miał dramatyczny przebieg, gdyż mec. Ligus przegrywał 1:4, następnie wyrównał i wygrał seta w tie-breaku, by po przerwie medycznej poddać mecz ze względu na kontuzję.
W kategorii panów 56 +  triumfował – można by powiedzieć tradycyjnie – Sławomir Leśniewski, pokonując radcę prawnego Romualda Piątkowskiego. Co ciekawe, w grach grupowych mec. Piątkowski pokonał zwycięzcę finału w super tie-breaku 10:5. Zatem powiedzenie, że w tym samym turnieju nie można wygrać z tym samym przeciwnikiem  dwa razy się potwierdziło.
W najstarszej kategorii panów – 66+ – pierwsze miejsce zajął radca prawny Andrzej Nowicki (OIRP Katowice), pokonując Bernarda Szliepa (OIRP Bydgoszcz) po grze pełnej sportowych emocji. Trzeci w tej kategorii był mec. Ludwik Żukowski.

Górą Katowice, Wrocław i Warszawa

Panie rywalizowały w tym roku w dwóch kategoriach (open i 36+). W kategorii open zwyciężyła Katarzyna Kaleta (aplikantka z Warszawy, debiutantka na naszym turnieju), pokonując w finale zeszłoroczną zwyciężczynię Magdę Jeziorską reprezentującą izbę łódzką.
W kategorii pań 36+ w finale zmierzyły się, tak jak przed rokiem, Ewa Jurczak i Joanna Olszówka-Zarzecka. Mec. Ewa Jurczak pokonała swoją izbową koleżankę.
Debel kobiet wygrała para Katarzyna Kaleta/Ewa Jurczak, pokonując Annę Mianowską i Magdę Jeziorską. W mikście, grający po raz pierwszy razem Katarzyna Kaleta i Paweł Bilicki, pokonali parę Ewa Jurczak/Dawid Maciejewski.
W finale debla panów spotkali się Jarosław Dobrowolski (OIRP Poznań) i Michał Radziejewski (OIRP Wrocław) z parą Piotr Ligus (OIRP Katowice) i Paweł Bilicki (OIRP Szczecin). Pierwsze miejsce w tej kategorii zdobyła para reprezentująca izby katowicką i szczecińską. Turniej pocieszenia wygrał radca prawny Krystian Mularczyk.
Najlepszą tenisistką turnieju została Katarzyna Kaleta, zaś najlepszym tenisistą turnieju Paweł Bilicki.
Puchar dla gracza fair play w tym roku otrzymał Michał Korwek (OIRP Olsztyn), puchar w turnieju pocieszenia otrzymał Krystian Mularczyk (OIRP Wrocław), puchar dla najlepszego zawodnika OIRP Gdańsk otrzymał Jarosław Pupiałło, zaś nagrodę dla najlepszego zawodnika OIRP Bydgoszcz otrzymał Bernard Szliep. Puchar dla najstarszego zawodnika turnieju otrzymał Andrzej Nowicki (OIRP Katowice).
Wyniki rozgrywek potwierdzają ugruntowaną, mocną pozycję zawodników izby katowickiej, wrocławskiej i warszawskiej, choć i pozostałe zdobyły ponownie puchary (w tym reprezentanci Szczecina, Łodzi, Poznania, Krakowa i Bydgoszczy).
Funkcję głównego sędziego turnieju pełnił Tomasz Krużycki, który sprawnie przeprowadził całe rozgrywki, za co bardzo dziękujemy.

Dziękujemy sponsorom

Impreza zakończyła się uroczystą kolacją w Hotelu Haffner, połączoną z tańcami. Ceremonię wręczania pucharów i nagród prowadzili r.pr. Michał Korwek, Wiceprezes KRRP, i r.pr. Piotr Zarzecki, dyrektor turnieju, członek Komisji Integracji KRRP.
Puchary wręczali zawodnikom Elwira Szurmińska-Kamińska, Sekretarz KRRP, Bartłomiej Tkacz, członek Prezydium KRRP, Jerzy Mosek, członek KRRP, Dziekan OIRP w Gdańsku, Tomasz Nawrot, członek KRRP i Komisji Integracji, oraz wielu innych znamienitych gości.
Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w turnieju i miło spędzony czas w sportowej  atmosferze.
Sponsorami turnieju w tym roku były: Wydawnictwo C.H. Beck Sp. z o.o., Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska S.A., Polkomtel Sp. z o.o., właściciel Sieci Telefonii Komórkowej Plus, Grupa Detektywistyczna „Trójmiasto”. Patronami medialnymi były dwumiesięcznik „Radca Prawny” oraz „Prestiż. Magazyn Trójmiejski”.
Dziękujemy firmom i ich przedstawicielom obecnym na turnieju za wsparcie organizacyjne. Dziękujemy Witoldowi Nowakowi, Prezesowi Zarządu Klubu Arka Gdynia, oraz pracownikom za gościnne przyjęcie i stworzone warunki turniejowe.

Do zobaczenia w przyszłym roku!

Piotr Zarzecki radca prawny
Członek Komisji Integracji KRRP
Dyrektor Turnieju Ogólnopolskich Mistrzostw Radców Prawnych i Aplikantów Radcowskich w Tenisie
Gdynia Sopot 2018

 

fot. Karol Kacperski

fot. Karol Kacperski

fot. Karol Kacperski

fot. Karol Kacperski

fot. Karol Kacperski

fot. Karol Kacperski

fot. Karol Kacperski

fot. Karol Kacperski

fot. Karol Kacperski

fot. Karol Kacperski

fot. Karol Kacperski

fot. Karol Kacperski 

fot. Karol Kacperski 

fot. Karol Kacperski 

fot. Karol Kacperski

 

fot. Karol Kacperski

Zobacz także