XXII Ogólnopolskie Mistrzostwa Radców Prawnych i Aplikantów w tenisie – relacja

Na kortach Arki Grynia w dniach 24-26 sierpnia rozegrano ogólnopolski turniej radców prawnych i aplikantów organizowany przez Fundację Radców Prawnych „Subsidio Venire” pod patronatem Krajowej Izby Radców Prawnych i dziennika „Rzeczpospolita”.  Edycja turnieju kontynuowana jest od 22 lat, a jej początki sięgają kortów w Sopocie. Rozgrywki prowadzono zarówno w tradycyjnych kategoriach singla, debla i miksta, jak i w grupach wiekowych.

W sobotę 26 sierpnia zostały rozegrane  mecze półfinałowe i finały wszystkich kategorii. W poprzednich dniach rozgrywki odbywały się w systemie grupowym. Czterdziestu zawodników reprezentujących izby w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Koszalinie, Bydgoszczy, Lublinie, Poznaniu, Gdańsku, Olsztynie, Szczecinie, Rzeszowie i Łodzi walczyło bez dłuższych chwil wytchnienia na sześciu mączkowych kortach otwartych. Trzy dni rywalizacji wymagały wzmożonej koncentracji i niezachwianej sprawności fizycznej. W czasie meczu nie można było pozwolić sobie na żadne słabości, przeciwnik tylko czekał na to, by je wykorzystać i przekuć na własny sukces. Gry podwójne rozegrano według tych samych zasad co singlowe. Bez stosowania „przewag” tzn. przy uwzględnieniu reguły „złotej piłki, co przesądzało o wyniku gema. Każdy z zawodników stawał do meczu z zamiarem jego wygrania, lecz wygrać mecz, jak też cały turniej w danej kategorii, mógł tylko jeden zawodnik/zawodniczka, jedna para w kategorii gier podwójnych.

Ostatnim meczem turnieju, był mecz finałowy kategorii mixt, na korcie głównym z udziałem pań i panów, reprezentujących OIRP w Szczecinie, Warszawie i Katowicach.

Mistrzowie wszystkich kategorii otrzymali puchary i inne drobne nagrody, ufundowane przez sponsorów i organizatora turnieju. Najlepsza zawodniczka turnieju Joanna Olszówka-Zarzecka otrzymała puchar ufundowany przez patrona medialnego redakcję „Rzeczpospolitej”.

Dziękujemy Zarządowi Fundacji „Subsidio Venire”, Magdalenie Witkowskiej – Dziekan Izby Gdańskiej, Michałowi Korwek – Wiceprezesowi Krajowej Rady Radców Prawnych, który obowiązki  gospodarza dzielił z zawodniczymi oraz sponsorowi napojów firmie FoodCare Sp. z o.o. Specjalne podziękowania dla wszystkich pracujących przy organizacji sportowego wydarzenia, cennej i obdarzonej szacunkiem środowiska imprezy. Szkoda, że w tej dyscyplinie nie ma remisów, ponieważ poziom tegorocznej edycji turnieju był wybitnie wysoki.

Zakończenie prawniczych mistrzostw zbiegło się z otwarciem wielkiego US Open, w którym gra Iga Świątek i Hubert Hurkacz. Zbieżność tych terminów dla uczestników radcowskich mistrzostw Polski stworzyła możliwość uczestniczenia w emocjach rozgrywek światowego tenisa. Wzbogaceni ostatnimi doświadczeniami będziemy mieli czas, by uczyć się od najlepszych. Wytrwali amatorzy, podobnie jak i zawodowi tenisiści znamy radość ze zwycięstw, smak porażek uczących pokory. Tak samo jak zawodowcy, zdarliśmy niejedną parę butów, ganiając za żółtą piłeczką do upadłego. Tym razem obyło się bez kontuzji. W dobrej atmosferze, na dobrze przygotowanych kortach, rozegrane zostały wszystkie mecze. Witalności młodszych zawodników, wytrwałej walki bardziej doświadczonych graczy, nie było miary. Spędzony na gdyńskich kortach czas nie zostanie zapomniany.  Żal tylko, że nie starczyło czasu na sopocką plażę. Wśród uczestników ceniących ideę sportowej rywalizacji nie ma przegranych. Łączy nas pasja, dobra energia i potrzeba sportowej rywalizacji fair play. Teraz kibicujemy Idze i Hubertowi, życzymy im zdobycia Wielkiego Szlema.

We are the champions!

radca prawny Dorota Chrabota, OIRP Warszawa

Za nami kolejne udane mistrzostwa zorganizowane przy współpracy z Krajową Izbą Radców Prawnych, słoneczne i po raz pierwszy pod patronatem dziennika „Rzeczpospolita”, przy udziale sponsorów OIRP w Gdańsku i FoodCare Sp. z o.o. Partnerem mistrzostw było Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska zaś partnerem medialnym także dwumiesięcznik „Radca Prawny”. Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział i zapraszam na następne mistrzostwa, zaplanowane w dniach 22-25 sierpnia 2024 r.

Michał Korwek
prezes Fundacji Radców Prawnych „Subsidio Venire”

 

Wyniki:

XXII OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA POLSKI RADCÓW PRAWNYCH i

APLIKANTÓW

 

PANOWIE OPEN

 

III MIEJSCE

PATRYK RYSZEWSKI

KRZYSZTOF SOBCZYŃSKI

 

II MIEJSCE

BARTŁOMIEJ CHERKA

I MIEJSCE

PAWEŁ BILICKI

 

PANOWIE +36

III MIEJSCE

LESZEK GŁÓWCZEWSKI

 

II MIEJSCE

MICHAŁ GARZOMBKE

I MIEJSCE

JAKUB BOROWSKI

 

PANOWIE +46

III MIEJSCE

MAREK DUSZYŃSKI

WALDEMAR SIKORSKI

II MIEJSCE

 

JAROSŁAW DOBROWOLSKI

 

I MIEJSCE

 

MARCIN JĘDRUSEK

 

PANOWIE +56

III MIEJSCE

MACIEJ MISIEWICZ

ZBIGNIEW LICHOCKI

II MIEJSCE

 

SŁAWOMIR LEŚNIEWSKI

 

I MIEJSCE

PIOTR ZARZECKI

 

PANOWIE +66

II MIEJSCE

ANDRZEJ NOWICKI

I MIEJSCE

 

BOGDAN DOBIJA-DZIUBCZYŃSKI

 

PANIE OPEN

 

III MIEJSCE

WERONIKA GOZDEK

II MIEJSCE

MARTA KOCUR

I MIEJSCE

NELA LITAWSKA

 

PANIE +36

III MIEJSCE

 

ALEKSANDRA PAWŁOWSKA-STEGIENTA

MARZENA KUCHARSKA-DERWISZ

 

II MIEJSCE

DOROTA CHRABOTA

I MIEJSCE

 

JOANNA OLSZÓWKA-ZARZECKA

 

GRA PODWÓJNA PANÓW

 

III MIEJSCE

 

MICHAŁ KORWEK / JAKUB BOROWSKI

BARTŁOMIEJ CHERKA / PIOTR ZARZECKI

 

II MIEJSCE

PAWEŁ BILICKI

SŁAWOMIR LEŚNIEWSKI

 

I MIEJSCE

 

JAROSŁAW DOBROWOLSKI

MARCIN JĘDRUSEK

 

GRA PODWÓJNA PAŃ

III MIEJSCE

 

IWONA SKROK / ŻAKLINA KOŚCIUK

 

MAGDALENA SZEPCZYŃSKA-BIELAWSKA / MARZENA KUCHARSKA-DERWISZ

II MIEJSCE

MARTA KOCUR / ALEKSANDRA PAWŁOWSKA-STEGIENTA

 

I MIEJSCE

DOROTA CHRABOTA / JOANNA OLSZÓWKA-ZARZECKA

 

GRA MIESZANA

III MIEJSCE

ŻAKLINA KOŚCIUK / WALDEMAR SIKORSKI

ALEKSANDRA PAWŁOWSKA-STEGIENTA / JAKUB BOROWSKI

 

II MIEJSCE

JOANNA OLSZÓWKA-ZARZECKA / PIOTR ZARZECKI

 

I MIEJSCE

DOROTA CHRABOTA / PAWEŁ BILICKI

 

POCIESZENIE

III MIEJSCE

SŁAWOMIR RUTKA

PAWEŁ TOŁOTKO

II MIEJSCE

JAROSŁAW PUPIAŁŁO

I MIEJSCE

JAN RABCZUK

 

GOŚĆ PANOWIE

I MIEJSCE

JACEK KOWALCZYK

GOŚĆ PANIE

II MIEJSCE

IWONA SKROK

I MIEJSCE

ŻAKLINA KOŚCIUK

 

NAGRODA FAIR – PLAY DLA DOROTY CHRABOTY ZA CIERPLIWOŚĆ W OCZEKIWANIU NA SPOTKANIE.

 

NAJLEPSZA ZAWODNICZKA

 

JOANNA OLSZÓWKA-ZARZECKA I MIEJSCE SINGIEL, I MIEJSCE

 

GRA PODWÓJNA, II MIEJSCE GRA MIESZANA

 

Zobacz także