Szukajradcy.pl
Home / Aktualności / XXV posiedzenie Prezydium KRRP

XXV posiedzenie Prezydium KRRP

W piątek 7 września br. w siedzibie Krajowej Rady Radców Prawnych w Warszawie odbyło się XXIV posiedzenie Prezydium KRRP X kadencji. Posiedzeniu przewodniczył Prezes KRRP r.pr. Maciej Bobrowicz.

Prezydium KRRP podjęło uchwały merytoryczne w sprawach osobowych oraz w sprawie wyrażenia zgody na zaciągnięcie zobowiązań finansowych.

Prezydium KRRP przyjęło stanowisko w przedmiocie projektowanych zmian w ustawie z dnia 28 lipca 2005 r. o kosztach sądowych w sprawach cywilnych, jak również stanowisko w przedmiocie rozwiązań nakładających na radców prawnych obowiązek raportowania schematów podatkowych.

Prezydium KRRP omówiło kwestie współadministrowania danymi osobowymi przez okręgowe izby radców prawnych i komisje egzaminacyjne na egzamin radcowski w roku 2019.

Prezydium KRRP pozytywnie rozpatrzyło wniosek dotyczący wsparcia oraz możliwości współpracy przy organizacji spotkania Europejskiej grupy prawa prywatnego międzynarodowego, połączonego z konferencją naukową poświęconą europejskiemu prawu spadkowemu.