Zapraszamy do udziału w webinarze „Radca prawny na rynku usług prawniczych. Pozyskiwanie klientów, marketing i budowanie przewagi konkurencyjnej” – środa, 11 maja, godz. 10.00 (online)

W obecnych czasach usługi prawnicze dotyczą prawie każdej dziedziny aktywności człowieka. Niezależnie od specjalizacji i formy wykonywanego zawodu, aby wyróżnić się na tle konkurencji, radcy prawni potrzebują umiejętności pozwalających im na skuteczne promowanie swoich usług. Efektywnej komunikacji ze strony radców prawnych oczekuje także ich otoczenie – obecni lub potencjalni klienci oraz partnerzy instytucjonalni. Zarazem marketing usług prawniczych, szczególnie gdy do jego obsługi wykorzystywani są partnerzy zewnętrzni, powinien być prowadzony w zgodzie z obowiązującymi zasadami etyki i wykonywania zawodu radcy prawnego.

Jaka jest recepta na sukces radców prawnych na rynku usług prawniczych? Porozmawiamy o tym w środę, 11 maja br. , w trakcie pierwszego spotkania z cyklu „Zawód z zasadami”, które dotyczyć będzie takich zagadnień, jak:

  • Promocja usług i kierowanie spersonalizowanych propozycji do klientów – jak to robić etycznie i wyróżnić się na rynku?
  • Zlecanie marketingu i dystrybucji usług prawniczych na zewnątrz
  • Komunikacja z otoczeniem – nowa rola zawodowa i czynnik sukcesu rynkowego

Te wszystkie kwestie przedstawią zaproszeni eksperci:

  • pr. Sławomir Ciupa (OIRP w Warszawie)
  • dr Marek Gnusowski (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu)
  • pr. Magdalena Sierny (OIRP we Wrocławiu)
  • dr hab. Ryszard Sowiński (Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu)

Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 i poprowadzi je Prezes KRRP Włodzimierz Chróścik. Dyskusja została zaplanowana w formule online i będzie transmitowana na platformie Zoom.

Część spotkania przeznaczona jest także na Państwa aktywność. Pytania do ekspertów będzie można kierować na platformie Zoom po wcześniejszej rejestracji na:
https://www.webankieta.pl/ankieta/748037/konferencja-z-cyklu-zawod-z-zasadami-radca-prawny-na-rynku-uslug-prawniczych.html
Liczymy na Państwa głos!

„Zawód z zasadami” to cykl spotkań w ramach konsultacji nad planowanymi zmianami zasad etyki, regulaminu wykonywania zawodu radcy prawnego i zasad przeprowadzania wyborów do organów samorządu.

Co środę w godzinach przedpołudniowych Prezes KRRP Włodzimierz Chróścik i zaproszeni eksperci porozmawiają m.in. o kwestiach promocji usług prawniczych, wartości, na jakich opierać powinien się zawód radcy prawnego, aktywności w samorządzie zawodowym czy wykorzystaniu nowych technologii w pracy radcy prawnego. Wydarzenia te są kolejną, obok prac grup roboczych i debat organizowanych przez organy samorządu radcowskiego, formą merytorycznej dyskusji wokół wspomnianych zagadnień. Tematyka wydarzeń będzie m.in. przedmiotem obrad Nadzwyczajnego Krajowego Zjazdu zaplanowanego na 6–8 lipca 2022 roku.

Do zobaczenia w najbliższą środę!

Zobacz także