Zapraszamy na Webinar: „W obronie Międzynarodowego Trybunału”

Project Sunflowers wspólnie z EU Project Pravo-Justice organizuje wyjątkowy webinar, który odbędzie się 21 maja 2024 roku o godzinie 18:00. Spotkanie odbędzie się online, umożliwiając uczestnictwo z każdego miejsca na świecie.

Podczas webinaru pt. „W obronie Międzynarodowego Trybunału” skupimy się na kluczowych zagadnieniach dotyczących funkcjonowania międzynarodowych trybunałów karnych oraz wyzwaniach i możliwościach związanych z ściganiem międzynarodowych zbrodni. Omówione zostaną zarówno argumenty przemawiające za, jak i przeciw ustanowieniu specjalistycznego trybunału do rozpatrywania zbrodni agresji na Ukrainie.

Prelegentem będzie Profesor Kevin Jon Hellerr, jest uznanym specjalistą prawa międzynarodowego i bezpieczeństwa, związany z Uniwersytetem Kopenhaskim oraz pełniący funkcję specjalnego doradcy ds. przestępstw wojskowych przy Międzynarodowym Trybunale Karnym.

Spotkanie poprowadzi Mgr Hanna Kuczyńska, profesor z Instytutu Studiów Prawnych Polskiej Akademii Nauk i członkini zarządu Fundacji Sunflowers.

To wydarzenie jest dedykowane zarówno profesjonalistom z dziedziny prawa i międzynarodowych stosunków, jak i każdej osobie zainteresowanej współczesnymi wyzwaniami prawnymi na arenie międzynarodowej.

Webinar będzie prowadzony w języku angielskim z dostępnym tłumaczeniem synchronicznym na język ukraiński.

Zachęcamy do wcześniejszej rejestracji, aby zapewnić sobie miejsce na tym wyjątkowym webinarze. Rejestrację można dokonać poprzez ten link.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tej dyskusji, która rzuca światło na fundamentalne aspekty międzynarodowego prawa i sprawiedliwości.

Zobacz także