Zapraszamy na XVI Europejski Kongres Gospodarczy (EEC) 2024

XVI Europejski Kongres Gospodarczy odbędzie się w dniach 7-9 maja 2024 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. EEC pozostaje najważniejszym wydarzeniem biznesowym w Europie Centralnej i stanowi platformę do otwartej dyskusji na temat przyszłości gospodarki europejskiej i polskiej.

W szczególności zapraszamy na panel dyskusyjny „Praworządność i biznes”, który odbędzie się 7 maja 2024 roku w godzinach 14:30-16:00. Panel ten, którego partnerem jest Krajowa Izba Radców Prawnych, skupi się na tematach takich jak warunki bezpiecznej działalności gospodarczej, przewlekłość procedur sądowych, opresyjność obecnego systemu prawnego, a także na prawach człowieka w kontekście stabilności obrotu gospodarczego. Omówione zostaną także kwestie nadużywania instytucji tymczasowego aresztowania.

Wystąpienie rozpoczynające panel wygłosi Adam Bodnar, Prokurator Generalny, Minister Sprawiedliwości. Panel będzie moderowany przez Jacka Sochę, byłego przewodniczącego Komisji Papierów Wartościowych i Giełd oraz Ministra Skarbu Państwa. W panelu wezmą również udział znakomici goście: Włodzimierz Chróścik, prezes Krajowej Rady Radców Prawnych, Krajowa Izba Radców Prawnych, Rafał Dutkiewicz, prezes zarządu, Pracodawcy RP, Kamila Gasiuk-Pihowicz, poseł na Sejm RP, przewodnicząca, Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka, Grzegorz Jurek, dyrektor delegatury, Centralne Biuro Antykorupcyjne, Katowice, Krzysztof Kwiatkowski, senator RP, prezes Najwyższej Izby Kontroli w latach 2013-2019, Marcin Wiącek, Rzecznik Praw Obywatelskich

Więcej informacji o wydarzeniu oraz rejestracja: https://www.eecpoland.eu/2024/pl/

Serdecznie zapraszamy do udziału w dyskusjach i spotkaniach. Do zobaczenia w Katowicach!

Zobacz także