Trwa „Tydzień akademicki – zostań radcą prawnym”. Zapraszamy wszystkich studentów prawa

Od poniedziałku 17 kwietnia na kilkunastu uczelniach w Polsce trwa „Tydzień akademicki – zostań radcą prawnym”. Celem wydarzenia organizowanego przez Krajową Radę Radców Prawnych w porozumieniu z wybranymi uczelniami wyższymi jest przybliżenie studentom prawa zawodu radcy prawnego i zachęcenie do zdawania na aplikację radcowską.

W trybie spotkań na żywo i online prowadzonych od 17 do 25 kwietnia radcowie prawni oraz aplikanci radcowscy będą przybliżać studentom prawa zawód radcy prawnego. Oprócz informacji ogólnodostępnych  prelegenci przekażą również tajniki profesji, oparte często o ich wieloletnie doświadczenie pracy w zawodzie. Uczestnicy spotkań dowiedzą się m.in. czy trudno dostać się na aplikację radcowską i jak ona przebiega, jaka jest rola samorządu radcowskiego, jakie perspektywy rozwoju zawodowego oferuje się radcy prawnemu i czy warto wstąpić w szeregi „niebieskiego samorządu”. Nie zabraknie także tematyki roli etyki zawodowej radcy prawnego i cech, jakie powinien mieć kandydat ubiegający się o tytuł radcy prawnego.

– Z doświadczenia wiemy, że aplikację radcowską wybierają ciekawi, ambitni ludzie, którzy szybko nawiązują ze sobą przyjaźnie i dobre kontakty zawodowe. Jeśli więc chcesz za kilka lat założyć togę z niebieskim żabotem i spełniać swoje zawodowe marzenia, dołącz do największego samorządu prawniczego w Polsce. Zapraszamy! ­– zachęca studentów Prezes Krajowej Rady Radców Prawnych Włodzimierz Chróścik.

 

Wydarzenie zostało zorganizowane z inicjatywy Komisji Wspierania Rozwoju Zawodowego Krajowej Rady Radców Prawnych. Uczestnictwo w akcji potwierdziły uczelnie zlokalizowane w różnych miastach. Akcja będzie prowadzona w Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Kielcach, Łodzi, Olsztynie, Opolu, Poznaniu, Radomiu, Rzeszowie, Słupsku, Toruniu, Warszawie, Wrocławiu i Zielonej Górze.

Informacje dotyczące aplikacji radcowskiej można znaleźć także tutaj.

Harmonogram spotkań na uczelniach załączamy poniżej.

 

 

 

Załączniki do pobrania

Zobacz także