10-lecie powstania obchodziła Adwokatura Gruzji

Z tej okazji w dniu 7 listopada br. zorganizowana została w Tbilisi międzynarodowa konferencja „Wolność zawodów prawniczych i jej instytucjonalne gwarancje”. Konferencja odbywała się pod patronatem Unii Europejskiej. Jednym z prelegentów na konferencji była Prezydent CCBE r.pr Maria Ślązak, która mówiła o europejskich standardach wolności wykonywania zawodów prawniczych.

W konferencji oraz uroczystościach związanych z obchodami jubileuszu wolnej adwokatury gruzińskiej uczestniczył prezes Krajowej Rady Radców Prawnych r.pr. Dariusz Sałajewski wraz z delegacją w składzie wiceprezes r.pr. Zbigniew Pawlak oraz członkowie KRRP: dziekan OIRP w Olsztynie r.pr. Michal Korwek oraz r.pr. Marek Wojewoda z OIRP w Katowicach.

W obchodach uczestniczyły też delegacje adwokatur krajów Europy Wschodniej. Stworzyło to okazje do wielostronnych i bilateralnych  rozmów na temat sytuacji zawodów prawniczych w tych krajach, wspólnych problemów oraz roli członków stałych  CCBE, w tym samorządu radców prawnych, jaką mogą oni  odegrać w rozwiązywaniu tych problemów. W tym miejscu należy przypomnieć, że w maju br. w trakcie Sesji plenarnej CCBE w Gdańsku – prezes KRRP i prezydent Adwokatury Gruzińskiej podpisali porozumienie o współpracy obu korporacji.

Polska delegacja wystosowała zaproszenia do adwokatur reprezentowanych na uroczystościach  w Tbilisi, aby ich przedstawiciele zauczestniczyli w organizowanych przez samorząd radcowski w najbliższym czasie  konferencjach i wydarzeniach. Nasza delegacja była też jedyną, którą na audiencji w swojej siedzibie przyjął w dniu 6 listopada br. Eljasz II Katolikos – Patriarcha Gruzji.

Z kolei w trakcie  jubileuszowej wieczornej  Gali  w dniu 7 listopada br. Maria Ślązak – jako pierwsza osoba nie będąca gruzińskim adwokatem otrzymała Złotą Odznakę Adwokatury Gruzji.

 

Zobacz także