Ukraina a Międzynarodowy Trybunał Karny: rola prawników – webinarium 20 maja

Krajowa Izba Radców Prawnych wraz z Radą Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych (CCBE) i Europejską Fundacją Prawników (ELF) zaprasza do udziału w webinarium „Ukraina a Międzynarodowy Trybunał Karny: rola prawników”, które odbędzie się w piątek 20 maja 2022 r., godz. 9.00-11.00.

Webinarium stanowić będzie wprowadzenie do zagadnień dotyczących MTK (Międzynarodowy Trybunał Karny) i Statutu Rzymskiego, a także roli prawników broniących ofiar przed MTK. Ponadto webinarium będzie poświęcone stosowaniu zasady jurysdykcji uniwersalnej, zgodnie z którą państwa mogą ścigać przestępców przebywających na ich terytorium, niezależnie od miejsca popełnienia przestępstwa oraz narodowości sprawców i ofiar.

Udział w tym wydarzeniu jest bezpłatny, ale rejestracja jest obowiązkowa i można jej dokonać, klikając w link: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_TaiDh1QaQ-mxXhFPFJcGuA

Wydarzenie to jest otwarte dla wszystkich. Program webinarium dostępny poniżej, jako załącznik.

Spotkanie będzie prowadzone wyłącznie w języku angielskim, bez tłumaczenia symultanicznego.

Ponadto informujemy, że więcej informacji o webinarium można znaleźć w mediach społecznościowych CCBE, klikając w link: https://www.facebook.com/165801393582057/posts/2031592873669557/?sfnsn=mo.

Załączniki do pobrania

Zobacz także