2. Global Law Conference in Warsaw: Future of Legal Professions – Chances and Challenges

Serdecznie zapraszamy na 2. Global Law Conference in Warsaw: Future of Legal Professions – Chances and Challenges, która odbędzie się 21 lutego 2017 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Lipowej 4 (sala A2) w godz. 16.45-20.00.

Tematem spotkania jest przyszłość zawodu prawnika oraz rola technologii w prawniczych profesjach – kwestie te zostaną przedstawione przez wiodących ekspertów w tych dziedzinach:
prof. Samuela A. Bleichera (Georgetown University Law Center, Washington, DC) – “The Future of the Legal Profession and Law-based Civil Society”,
adw. Wojciecha Bergiera (Naczelna Rada Adwokacka) – “No one can replace a human attorney”,
r.pr. Jędrzeja Klatkę (Krajowa Izba Radców Prawnych) – “Will computers replace a human attorney?”,
dr hab. Ewę Gmurzyńską (Wydział Prawa i Administracji UW) – “The lawyer of the future – ADR in the practice of law”.

Wydarzenie organizowane jest przez kancelarie prawne Woźniak Legal oraz White & Case i odbędzie się podczas Polskich Rund prestiżowego konkursu Phillip C. Jessup International Law Moot Court Competition we współpracy z Krajową Radą Radców Prawnych. Jessup jest najstarszym, największym i najbardziej prestiżowym konkursem prawniczym, w którym co roku bierze udział około 700 uczelni z więcej, niż 80 krajów całego świata. Krajowe rundy eliminacyjne, organizowane w dniach 20 – 22 lutego 2017 r. w Sądzie Najwyższym, mają na celu wyłonienie najlepszego zespołu, który będzie reprezentował Polskę w 58. światowej edycji konkursu, podczas finału w Waszyngtonie. Uczestnikami konkursu są studenci z wydziałów prawa z całego kraju. Formuła zawodów polega na przeprowadzeniu symulacji rozprawy przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości ONZ w oparciu o fikcyjny stan faktyczny.

Ze względu na gości i prelegentów z całego świata, konferencja będzie prowadzona w języku angielskim. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Więcej informacji na stronie konferencji: www.facebook.com/glcwarsaw/

W razie pytań, prosimy o kontakt:
paulina.wozniak@wozniaklegal.com
aleksandra.krzesniak@wozniaklegal.com

Załączniki do pobrania

Zobacz także