Apel Prezesa KRRP do aplikantów radcowskich przystępujących do egzaminu radcowskiego

Przed aplikantami radcowskimi już wkrótce najważniejszy egzamin zawodowy. W tym roku wypada on w trudnym okresie pandemicznym, który dodatkowo potęguje stres i wymaga dużej mobilizacji. Prezes Krajowej Rady Radców Prawnych, w związku z powyższym, wystosował apel w którym zwraca się z prośbą, aby aplikanci w trosce o własne zdrowie, ale i w duchu odpowiedzialności za innych, szczególnie zadbali o siebie podczas tych ostatnich dwóch tygodni przed egzaminem.

-Przeszliście już wszystkie etapy kształcenia i zdaliście niemal wszystkie potrzebne egzaminy. Przed Wami ostatni przystanek na drodze do realizacji zawodowego marzenia. Wierzę, że już niedługo będziecie mogli z dumą włożyć togę z niebieskim żabotem.

Zdaję sobie sprawę, że w tym roku, ze względu na pandemię COVID-19, egzamin radcowski jest szczególnym wyzwaniem – do obaw o zdrowie swoje i najbliższych dochodzi trud sprostania obostrzeniom sanitarnym podczas samego egzaminu. Przypominam, że w trosce o zdrowie zdających, ale również członków komisji egzaminacyjnych i wszystkich organizatorów egzaminu Ministerstwo Sprawiedliwości wraz z Głównym Inspektorem Sanitarnym przygotowali szczegółowe wytyczne sanitarne. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie się z nimi zapoznajcie – są dostępne na stronie internetowej Krajowej Izby Radców Prawnych www.kirp.pl oraz na stronach izb okręgowych.

Proszę Was także, byście w trosce o Wasze własne zdrowie, ale i w duchu odpowiedzialności za innych szczególnie zadbali o siebie podczas tych ostatnich dwóch tygodni przed egzaminem. Jeśli to możliwe, zostańcie w domach lub przynajmniej unikajcie zatłoczonych miejsc. Rzetelnie trzymajcie się zasady „dystans-dezynfekcja-maseczka”. Zdrowi i w dobrej kondycji łatwiej przygotujecie się do egzaminu i lepiej go zdacie.

Przypominam również, że do 11 maja trwają zorganizowane przez KIRP wykłady powtórkowe w ramach repetytorium przedegzaminacyjnego dla aplikantów radcowskich. Do prowadzenia wykładów zaprosiliśmy najlepszych ekspertów, którzy pomogą Wam w uporządkowaniu i uzupełnieniu wiedzy tuż przed samym egzaminem. Korzystajcie z tej oferty, mam głęboką nadzieję, że będzie dla Was użyteczna.

Bądźcie zdrowi i bezpieczni – przed egzaminem radcowskim, w jego trakcie i, za co trzymam kciuki, również już niebawem na ślubowaniu radcowskim!  – pisze w apelu Włodzimierz Chróścik, Prezes Krajowej Radcy Radców Prawnych.

  Apel Prezesa KRRP do aplikantów radcowskich pismo oryginalne  

 

 

 

Zobacz także