CCBE nadal zaniepokojone sytuacją prawników w Chinach

9 lipca 2016 roku minął rok od uwięzienia chińskiej obrończyni praw człowieka Wang Yu oraz jej rodziny. Wydarzenie to zapoczątkowało represje, zatrzymania oraz zniknięcia setek prawników, całych zespołów pracujących w firm prawniczych; podobne prześladowania dotknęły rodziny tych prawników. CCBE wielokrotnie interweniowało w tej sprawie wystosowując szereg listów (we własnym imieniu oraz wspólnie z międzynarodowymi organizacjami broniącymi praw człowieka) do władz Chin z żądaniem niezwłocznego uwolnienia wszystkich zatrzymanych prawników.

W lutym 2016 roku publicznie ogłoszono przyznanie dorocznej nagrody CCBE w dziedzinie praw człowieka chińskiej firmie Fengrui, której cały zespół został zatrzymany i przepadł bez wieści.
Komisja Praw Człowieka zwraca się z apelem do wszystkich radców prawnych o przesyłanie indywidualnych petycji do rządu chińskiego z wnioskami o zwolnienie uwięzionych kolegów. Nie wolno nam zapomnieć o ich losie. Poniżej dostępny jest list skierowany przez Prezydenta CCBE Michela Benichou do Przewodniczącego Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinpinga.

Zobacz także