Debaty, prezentacje, działania na rzecz edukacji prawnej oraz popularyzacji zawodu radcy prawnego – radczynie prawne na XIV Ogólnopolskim Kongresie Kobiet we Wrocławiu

W tegorocznym Kongresie Kobiet po raz pierwszy wezmą udział przedstawicielki samorządu radcowskiego. Radczynie prawne wystąpią w charakterze ekspertek w panelach dyskusyjnych oraz przeprowadzą akcję  informacyjną poświęconą zawodowi radcy prawnego i wyszukiwarce szukajradcy.pl

W sobotę 8 października mec. Marta Kruk, Przewodnicząca Komisji Promocji Zawodu KRRP, oraz radczynie prawne z Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu przeprowadzą prezentację połączoną z konkursem pt. „poPRAWNA Ona, czyli krótka historia o bezpieczeństwie prawnym kobiet”, której celem jest podniesienie świadomości prawnej kobiet w różnych aspektach oraz dziedzinach życia, tj. praca, związki, biznes czy czas wolny.

Jednym z najważniejszych tematów wrocławskiego Kongresu Kobiet będzie wojna w Ukrainie i sytuacja na granicy z Białorusią – zagadnieniom migracji i pomocy uchodźcom poświęcona zostanie debata pt. „Pomagania jest legalne – na ramionach kobiet”, która odbędzie się w niedzielę 9 października w ramach Centrum Kobiety w Drodze. Weźmie w niej udział, w charakterze eksperta, r.pr. Magdalena Bartosiewicz, koordynatorka Centrum Koordynacji Pomocy Prawnej KRRP.

W czasie kongresu na stoisku samorządu radców prawnych  prowadzone będą działania na rzecz edukacji prawnej i obywatelskiej, popularyzacji zawodu radcy prawnego oraz akcja informacyjna poświęcona ogólnopolskiej wyszukiwarce szukajradcy.pl. Radczynie prawne zorganizują konkursy wiedzy o prawie, a także w razie potrzeby będą udzielały porad prawnych pro bono.

XIV Ogólnopolski Kongres Kobiet odbędzie się w dniach 8-9 października we Wrocławiu w Hali Stulecia i Wrocławskim Centrum Kongresowym. Tegoroczne hasło przewodnie brzmi: „Moc jest w nas! Kobiety na rzecz pokoju, równości, klimatu i demokracji”.

Załączniki do pobrania

Zobacz także