e-Legitymacja radcowska wkrótce w mObywatelu!

Już niedługo zostaną udostępnione e-legitymacje radców prawnych i aplikantów radcowskich w aplikacji mObywatel! Aktualnie weszliśmy w finalny etap prac i testów związanych z realizacją projektu. Zgodnie z planem wdrożenia Ministerstwa Cyfryzacji uruchomienie usługi dla członków i członkiń naszego samorządu powinno nastąpić w ciągu najbliższych kilkunastu dni.

O powszechnym udostepnieniu usługi, niezwłocznie poinformujemy oficjalnymi kanałami komunikacji.

e-Legitymacja radcy prawnego i aplikanta radcowskiego na równi z klasyczną legitymacją, będzie potwierdzała uprawnienia do wykonywania zawodu w ramach całego systemu wymiaru sprawiedliwości oraz przed organami administracji publicznej. Jest to odpowiedź KIRP na rosnące zapotrzebowanie na cyfrowe rozwiązania, które umożliwiają łatwiejsze zarządzanie i dostęp do ważnych dokumentów.

Podkreślamy jednocześnie, że korzystanie z e-legitymacji w aplikacji mObywatel będzie warunkowane posiadaniem ważnej wersji tradycyjnej legitymacji. Osoby, które nie posiadają legitymacji, a także te, których legitymacje są nieaktualne lub unieważnione, nie będą mogły skorzystać z elektronicznego odpowiednika w aplikacji mObywatel.

Zachęcamy do regularnego śledzenia naszych kanałów komunikacji w mediach społecznościowych oraz odwiedzania strony internetowej kirp.pl, gdzie w najbliższym czasie oficjalnie poinformujemy o dostępności legitymacji w aplikacji.

Zobacz także