Finał konkursu Wiedzy o Prawie za nami

Już po finale Ogólnopolskiej Akademii – Konkursu Wiedzy o Prawie. W środę 16 maja br. w gmachu Sądu Najwyższego, najlepsi uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych, laureaci etapu wojewódzkiego, rywalizowali w konkursie zorganizowanym przez Centrum Edukacji Prawnej Krajowej Rady Radców Prawnych.

To już trzecia edycja Konkursu – mówił na otwarciu Finału Leszek Korczak, Wiceprezes Krajowej Rady Radców Prawnych –  Każda edycja cieszy się zainteresowaniem uczniów. Dzisiaj w salach Sądu Najwyższego zgromadziliśmy najlepszych uczniów z całej Polski, którzy będą walczyć o laur najlepszego z najlepszych. Wszystkim życzę powodzenia.

Uczestnikami Akademii – Konkursu mogli być uczniowie szkół podstawowych (klas V-VII) i uczniowie wygaszanych klas gimnazjalnych.

Celem Ogólnopolskiej Akademii – Konkursu Wiedzy o Prawie jest wszechstronne działanie na rzecz poszerzenia i pogłębienia wiedzy o prawie oraz wzrost świadomości prawnej dzieci i młodzieży, kształtowanie postaw szacunku do prawa wśród dzieci i młodzieży oraz propagowanie związków prawa polskiego z prawem międzynarodowym.

Elwira Szumińska-Kamińska, Sekretarz KRRP, gratulując zwycięzcom mówiła: Ogromnie cieszy to, że rokrocznie możemy liczyć na udział kilkuset uczniów z całego kraju. Wysoki poziom uczestników pokazuje, że to doskonały sposób zarówno edukacji prawnej najmłodszych, jak i rozpowszechniania wiedzy o zawodzie radcy prawnego.

Poniżej przedstawiamy wyniki Finału:

 

Kategoria: Szkoła podstawowa

I miejsce – Julia Michelle Kolasa, 20 punktów, Szkoła Podstawowa nr 5 im. M. Kopernika w Zambrowie,

II miejsce – Gabriela Gołyńska, 19 punktów, Szkoła Podstawowa im. 25 Pułku Artylerii Pancernej  w Mszczonowie,

III miejsce – Oliwia Niewczas, 18 punktów, Zespół Placówek Oświatowych Szkoła Podstawowa  nr 2 w Skarżysku-Kamiennej.

Wyróżnienie zostali także:

IV miejsce – Weronika Woźny, 17 punktów, Szkoła Podstawowa Nr 34 w Łodzi,

V miejsce – Julia Wiśniewska, 16 punktów, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Kępnie,

VI miejsce – Stanisława Rak, 15 punktów, Gdańska Autonomiczna Szkoła Podstawowa

Kategoria: Gimnazjum

I miejsce – Kinga Szymańska, 19 punktów, Szkoła Podstawowa w Szumowie,

II miejsce – Mikołaj Petryga, 18 punktów, Niepubliczne Europejskie Gimnazjum Językowe w Legionowie,

III miejsce – Julia Łagoda, 17 punktów, Publiczna Szkoła Podstawowa w Żaganiu.

Ogólnopolska Akademia – Konkursu Wiedzy o Prawie realizowana jest w trzech etapach:

Etap pierwszy – szkolny przeprowadzany jest w szkołach i składa się z części pisemnej. Innowacją tegorocznej edycji jest forma odbywania części pisemnej (testu). Będzie on realizowany on-line za pomocą specjalnej aplikacji, do której logować się będą na komputerach w szkole uczestnicy tegorocznej Akademii, o tej samej godzinie w całej Polsce.

Etap drugi – okręgowy – przeprowadzany był w siedzibach miast wojewódzkich OIRP. Uczestnicy brali udział w dwóch częściach etapu: pierwszym pisemnym i drugim ustnym.

Pierwszy etap – szkolny  – odbył 22 marca 2018 roku dla szkół podstawowych oraz dla uczniów klas gimnazjalnych. Natomiast drugi etap – okręgowy  – odbył się 25 kwietnia br. roku w siedzibach OIRP  w każdym województwie.

Zobacz także