Finał turnieju arbitrażowego „Młody Mistrz Arbitrażu 2023”. Poznaliśmy zwycięzców

W siedzibie Krajowej Izby Radców Prawnych w Warszawie odbył się finał II edycji turnieju arbitrażowego dla studentów szkół wyższych „Młody Mistrz Arbitrażu 2023”. Zwyciężyła drużyna P&S Team z Uniwersytetu Warszawskiego w składzie Julia Smogór i Grzegorz Paciecha.

Turniej arbitrażowy dla studentów szkół wyższych „Młody Mistrz Arbitrażu 2023” został zorganizowany we współpracy z Europejskim Stowarzyszeniem Studentów Prawa „Elsa” Poland. Do udziału w konkursie zgłosiły się 42 drużyny, a do finału zakwalifikowały się dwie:

– P&S Team z Uniwersytetu Warszawskiego w składzie Julia Smogór i Grzegorz Paciecha,

– T.K. Arbitraż z Uniwersytetu w Białymstoku w składzie Joanna Teszner i Krzysztof Karpowicz.

– Chciałbym wam serdecznie pogratulować. Jesteście wyjątkowi, pokonaliście 40 drużyn. To świadczy o waszym poziomie. Osiągnęliście już bardzo dużo i pokazaliście jak być dobrym prawnikiem – mówił Prezes Krajowej Rady Radców Prawnych Włodzimierz Chróścik na otwarcie finału turnieju.

– Cieszę się, że w tak młodym wieku, tak sprawnie poruszacie się w tematyce arbitrażu i gratuluje wam dotarcia do finału. Cieszy też coraz większe zainteresowanie turniejem arbitrażowym – dodał Przewodniczący Komisji Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów KRRP Tomasz Parkasiewicz z OIRP w Olsztynie.

Finaliści musieli przeprowadzić symulację rozprawy arbitrażowej przed doświadczonymi arbitrami. W skład jury weszli:

– r. pr. Agnieszka Różalska-Kucal – OIRP w Warszawie,

– r. pr. Maja Frontczak – OIRP w Warszawie,

– r. pr. Stefan Mucha – OIRP w Toruniu.

Zwyciężyła drużyna P&S Team z Uniwersytetu Warszawskiego w składzie Julia Smogór i Grzegorz Paciecha.

– Wiemy, że ten turniej to nie lada wyzwanie, ale obydwie drużyny poradziły sobie w gąszczu podchwytliwych pytań. Serdecznie wszystkim gratulujemy i trzymamy za was kciuki, aby wasza droga zawodowa była pełna sukcesów – powiedziała w trakcie wręczania nagród przewodnicząca jury Mecenas Agnieszka Różalska-Kucal.

– Gratuluję zarówno zwycięzcom, jak i drużynie, która zajęła drugie miejsce, ponieważ pokonała 40 innych drużyn. Cieszymy się, że mogliśmy was dziś gościć w siedzibie Krajowej Izby Radców Prawnych. Liczę na to, że zdobyte podczas turnieju doświadczenie zaprocentuje na studiach i w waszej dalszej drodze zawodowej – zaznaczyła Wiceprezes KRRP Aleksandra Gibuła.

Podziękowała także jury, Komitetowi Organizacyjnemu, Komisji Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów i Prezes Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa „Elsa” Poland za zaangażowanie i udział w wydarzeniu.

Laureaci otrzymali:

– za zajęcie I miejsca – nagrodę w wysokości 2000 zł netto dla każdego uczestnika drużyny,

– za zajęcie II miejsca – nagrodę w wysokości 1000 zł netto dla każdego uczestnika drużyny.

Członkami Komitetu Organizacyjnego turnieju „Młody Mistrz Arbitrażu 2023” byli:

– r. pr. Joanna Kisielińska-Garncarek – OIRP w Warszawie – przewodnicząca,

– r. pr. Marta Kędziora-Wnuk – OIRP we Wrocławiu,

– r. pr. Damie Czwojdziński – OIRP w Zielonej Górze,

– r. pr. Katarzyna Kasińska – Prezes Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa „Elsa” Poland.

Fot.: Piotr Gilarski

Zobacz także